بیش از۴۰هزار سیلندر گاز مایع ناایمن در خوزستان ازگردش کار خارج شد

اهواز-ایرنا -مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خوزستان گفت: ۴۰ هزار و ۵۲۵ سیلندر گاز مایع فاقد ویژگی های ایمنی استاندارد که امکان تعمیر آن ها وجود نداشت توسط این اداره کل جمع آوری و از گردش کار خارج شد.

به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از اداره کل استاندارد وتحقیقات صنعتی خوزستان، رضا قیصی پور بیان کرد: با جمع آوری این تعداد سیلندر گاز مایع پر خطر ۲۹ هزار سیلندر گاز مایع نو و یا تعمیر شده  به چرخه وارد شدند تا مردم در ایمنی از این نوع گاز استفاده کنند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خوزستان گفت: تعداد ۱۷ شرکت و تاسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع در استان خوزستان وجود دارد که به طور منظم از این شرکت ها بازرسی جهت انجام کار بر اساس استاندارد انجام می شود.

وی بیان کرد: واژگون نمودن سیلندرها برای پرکردن گاز پیک نیک و استفاده به عنوان سوخت خودروها و عدم مراقبت در حمل و نقل صحیح باعث معیوب شدن شیرسیلندرهای گاز مایع می شود که بر همین اساس ۷۴ هزار و ۹۰۰  شیر سیلندر نیز تعویض شده است.

طبق اعلام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ، اغلب مراکزی که در اهواز کار عرضه گاز مایع را انجام می دهند از ایمنی لاز برخوردار نیستند.

با افزایش قیمت بنزین استفاده از گاز مایع برای سوخت خودرو بیشتر شده به همین دلی بازرسی از مراکز عرضه گاز مایع نیز برای رعایت نکات ایمنی افزایش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =