ایجاد یکهزار شغل برای خانواده شهدا و ایثارگر استان سمنان دنبال می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: ایجاد یکهزار فرصت شغلی برای خانواده شهدا و ایثارگر استان طبق تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری سمنان و بنیاد شهید و امور ایثارگران دنبال می‌شود.

محمد یزدانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: تامین اشتغال برای یک ‌یکهزار نفر از خانواده‌های شهدا و  ایثارگران در بخش غیر دولتی با به کارگماردن در بخش خصوصی و شرکت‌ها و پرداخت تسهیلات کارآفرینی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: تامین اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران یکی از دغدغه‌های در اولویت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان است و اشتغالزایی برای جامعه هدف با جدیت دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران در بخش دولتی تنها با آزمون ممکن است و طبق قانون ۲۵ درصد سهمیه استخدامی مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران است.

یزدانی با اشاره به وضعیت فعلی کشور، اظهار داشت: مهارت‌‍آموزی و کارآفرینی گره‌گشا در مشکل بیکاری است و تلاش می‌شود در این زمینه با پرداخت تسهیلات کارآفرینی جامعه هدف را به این سمت سوق داد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان اضافه کرد: شهادت تجلی‌بخش ارزش‌های والای اسلامی و انسانی است چرا که شهید با شهادت‌طلبی برای پیشبرد اهداف جامعه از جان خود مایه می‌گذارد و  یکی از رسالت‌های بزرگ بنیاد شهید و امور ایثارگران در کنار ارائه خدمات به جامعه ایثارگر، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

یزدانی بیان کرد: استان سمنان به نسبت جمعیت از لحاظ تقدیم شهید رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: هفت هزار و ۱۱۱ نفر جانباز از پنج تا ۷۰ درصد در استان سمنان وجود دارد و خدمت‌رسانی به این عزیزان همواره در اولویت و مورد توجه است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان افزود: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان در بستر قانون در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و درمانی به جامعه هدف خدمت رسانی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =