اورژانس کردستان بیش از ۲ هزار ماموریت نوروزی انجام داد

سنندج- ایرنا- مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: اورژانس استان از ابتدای طرح سلامت نوروزی در استان(25 اسفند 1399) تا ۱۳ فروردین امسال، ۲ هزار ۴۱۳ ماموریت انجام داد.

رضا پیرا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد ماموریت انجام شده شامل حوادث تصادفی، غیرتصادفی، مسمومیت‌ها و بیماری‌ها بوده است، ضمن اینکه بیشترین آمار شامل یک‌هزار و ۷۵۱ ماموریت در حوزه بیماری‌ها و امدادرسانی به بیماران بود.

وی با بیان اینکه ۳۹۷ مورد از این تعداد ماموریت مربوط به حوادث تصادفی بود، گفت: در ماموریت‌های انجام شده به  ۳۷۶ مصدوم ناشی از حوادث تصادفی، ۹۳ مورد بیماری قلبی، ۹۱ نفر بیمار تنفسی و ۱۲ نفر اورژانس زنان خدمات ارائه شده است.

مدیر اورژانس پیش‌بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اعزام یک هزار و ۷۱ بیمار به بیمارستان‌های استان در ۱۵ روز گذشته یادآور شد: از این تعداد ۳۰۵  مصدوم ناشی از حوادث تصادفی به بیمارستان اعزام شده است.

وی افزود: در ایام نوروز۱۴۰۰ تعداد ۶۰ پایگاه اورژانس جاده‌ای، شهری، هوایی و موتورلانس در سطح استان مشغول خدمات‌رسانی بود که از این تعداد۲۲ پایگاه شهری و ۳۶ پایگاه جاده‌ای به صورت آماده باش همچون دیگر ایام سال، خدمات ارائه داد.

پیرا با بیان اینکه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک پایگاه اورژانس هوایی و یک پایگاه موتورلانس جهت خدمات رسانی به همشهریان در ایام نوروز در آماده‌باش بودند، اظهار داشت: پایگاه‌های اورژانس در راستای خدمات‌رسانی سریع به مصدومان احتمالی و همچنین یادآوری مخاطرات سفر در ایام کرونا فعال بودند.

فعالیت پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی کردستان از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ آغاز و تا ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۰ ادامه داشت.

در حال حاضر ۳۶ پایگاه جاده ای،۲۲ پایگاه شهری و یک پایگاه هوایی در کردستان فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =