تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در کرمانشاه ۳۰ درصد افزایش یافت

کرمانشاه - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: شب گذشته، ۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان پذیرش شدند که نشان از افزایش حدود ۳۰ درصدی تعداد بیماران بستری دارد.

«بهمن روشنی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال سفرهای نوروزی آمار مبتلایان به کرونا در استان به شدت در حال افزایش است و کرمانشاه در شروع پیک چهارم قرار دارد.

او با بیان اینکه هم‌اکنون ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: تنها در شب گذشته ۹۲ مبتلای جدید در بیمارستان های استان بستری شدند که این آمار نگران کننده است.

به گفته روشنی، در برخی شهرستان ها مانند اسلام آباد غرب، سنقر، کنگاور و صحنه تعداد بیماران بطور نگران کننده ای در حال افزایش است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه به تمام مراکز درمانی استان اعلام آماده باش کرده‌ایم تا ظرفیت ها را بالا ببرند، اظهار کرد: از ۲۵ بیمارستان استان ۲۰ مرکز اقدام به پذیرش بدون محدودیت بیماران کرونا می‌کنند و پنج بیمارستان دیگر به صورت موردی و متناسب با فعالیت خود اقدام خواهند کرد.

او یادآور شد: پیش بینی ما این است که در پیک چهارم، استان کرمانشاه حدود یک هزار و ۸۰۰ تخت ویژه بیمارستانی نیاز دارد که در حال آماده سازی آنها هستیم با این حال مهمترین نکته در مهار کرونا، پیشگیری توسط خود مردم با استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است.

روشنی همچنین تاکید کرد: همشهریانی که مسافرت رفته اند ممکن است ناقل ویروس جهش یافته کرونا باشند که لازم است دست کم پنج روز در برخورد با دیگران احتیاط کنند.

بنابر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه، روز دوشنبه ۱۶ فروردین وضعیت شهرستان‌های پاوه و سرپل‌ذهاب هم از لحاظ شیوع کرونا به حالت قرمز در آمد.

هم اکنون از ۱۴ شهرستان استان، شهرستان های کنگاور، اسلام آبادغرب، پاوه و سرپل ذهاب در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

شهرستان های گیلانغرب، کرمانشاه و سنقر و کلیایی در وضعیت نارنجی و هرسین، صحنه، ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر هم در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =