۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84284497
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ثبت ۱۵۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در منطقه کاشان

کاشان - ایرنا - مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۵۷ مورد جدید به ۱۶ هزار و ۳۲۴ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، مریم امیدی روز ‌دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شمار مراجعان به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان از ابتدای شیوع کرونا در اسفند ۱۳۹۸ تاکنون به ۱۵۰ هزار و ۳۶ نفر رسیده و در این مدت، ۹ هزار و ۱۸۵بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شده اند.

وی با اشاره به افزایش موارد بستری در ۲۴ ساعت گذشته از ۱۹۵ به ۲۰۴ نفر ادامه داد: ۱۸۹ بیمار در کاشان و ۱۵ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان شمار موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه را ۲۴ نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۲ نفر از بیماران در کاشان و ۲ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

ثبت ۱۵۷ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان

امیدی اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۵۷ مورد جدید به ۱۶ هزار و ۳۲۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۴۰ نفر در مرکزهای درمانی کاشان و پنج نفر در آران و بیدگل با سن یک تا ۹۶ سال تحت مراقبت و درمان هستند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: این شهرستان با بدتر شدن وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های اجتماعی و فاصله‌گذاری اجتماعی در وضعیت کرونایی قرمز قرار گرفت.

مهدی دلاوری افزود: همراه با موج چهارم شیوع کرونا در کشور وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل چند روز پیش از زرد به نارنجی تغییر یافت و وضعیت کاشان امروز ۱۶ فروردین قرمز شد.

بر پایه مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ در وضعیت قرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شوند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با جدیت بیشتری مورد پایش قرار خواهد گرفت.

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان‌ها ممنوع است. 

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =