امام جمعه بجنورد بر ایجاد بانک اطلاعاتی طلاب خراسان شمالی تاکید کرد

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی طلاب استان برای بهره‌مندی از ظرفیت و توانمندی این قشر که هم اکنون برخی از آنها در حوزه‌های علمیه قم و مشهد فعال هستند، ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت ‌الاسلام رضا نوری روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی در مصلی امام خمینی (ره) شهر بجنورد اظهار داشت: از وجود بسیاری از طلبه های این استان که در حوزه های علمیه قم و مشهد درگیر فعالیت های علمی و پژوهشی هستند، اطلاعی نداریم بنابراین ایجاد بانک اطلاعاتی برای شناخت و بهره مندی از ظرفیت انقلابی و جهادی آنها ضروری است.

وی در ادامه با بیان اینکه مبارزه با ظلم و استبداد، پدیده ای جدایی ناپذیر از مذهب شیعه در طول تاریخ بوده است، افزود: علما و روحانیون شیعه در هر دوره ای بنابر مقتضیات زمانی با وجود ایستادگی در برابر ظلم و استبداد، هیچ‌گاه از فعالیت های علمی، تفسیری و تبلیغی خود برای گسترش اسلام غافل نشده اند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، یادآور شد: اگرچه نظام استبدادی در کشور، با انقلاب اسلامی برچیده شد ولی با توجه به بیانات رهبری باید شاهد تغییر و دگرگونی در کل جهان باشیم.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه با تخریب پایگاه عین الاسعد، هنوز سیلی واقعی به استکبارجهانی زده نشده است، خاطرنشان کرد: قصه استبداد و ظلم زمانی تمام می شود که نظام استبدادای از منطقه برچیده شود.

در این آیین حجت الاسلام حمید رفیعی به عنوان مدیرکل جدید سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی معرفی و از خدمات حدود ۶ ساله حجت الاسلام علی خادمی مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی استان نیز قدردانی شد.

در حاشیه این مراسم از خانواده شهید مدافع وطن استوار مجید رجایی نجف آباد از شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی که اخیرا توسط گروههای تروریستی در سراوان استان سیستان و بلوچستان به درجه شهادت نائل شد نیز قدردانی کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =