متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس در بودجه سال‌۱۴۰۰ است

تهران- ایرنا- نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نتیجه مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، علیرضا سلیمی اظهار داشت: در سال‌های گذشته و ادوار مختلف شاهد بوده که در هیچ سالی افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین ماه انجام نشده و امسال علاوه بر اینکه حقوق فروردین با افزایش سالیانه پرداخت می‌شود، مرحله دوم و تکمیلی متناسب‌سازی نیز به اجرا گذاشته شده است.

وی مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را نتیجه مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۰ دانست و گفت: در بودجه سال جاری دولت مکلف به پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی شده است و این تعهد موجب ایجاد اطمینان خاطر برای سازمان تأمین اجتماعی شده و اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را هم امکان‌پذیر می‌کند.

سلیمی تأکید کرد: حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بیمه‌شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت و قطعا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی شاهد ارتقاء هرچه بیشتر خدمات تأمین اجتماعی به جامعه تحت پوشش خواهیم بود. 

به گفته نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین در سال جاری افزایش حقوق بازنشستگان بسیار به موقع و بدون تأخیر از ابتدای سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مردادماه ۹۹ اجرایی و حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب‌سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب‌سازی، بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ١۴٠٠، ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

در این راستا همچنین ۲۸ اسفندماه ۹۹ مبلغ یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌صورت علی‌الحساب به حساب این بازنشستگان واریز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha