یک هزار و ۷۵۴ روستای کرمانشاه واجد شرایط تشکیل شورا هستند

کرمانشاه - ایرنا - دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه اعلام کرد که یک هزار و ۷۵۴ روستای استان واجد شرایط داشتن شورا هستند که در مجموع پنج هزار و ۲۹۶ عضو خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، «جلیل بالایی» روز دوشنبه در نشستی خبری که در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از مجموع روستاهای واجد شرایط، ۱۷ روستا جمعیتی بالای یک هزار نفر با پنج عضو و مابقی با جمعیتی کمتر صاحب سه عضو شورا می‌شوند.

وی با اعلام اینکه از امروز روند نام نویسی داوطلبان شوراهای روستا همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه نیز آغاز شده است، افزود: نام نویسی اعضای شورا از امروز آغاز و تا ساعت ۱۸:۰۰ روز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (جمعا به مدت ۷ روز) ادامه دارد.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نام نویسی به صورت غیر حضوری انجام می‌شود، گفت: داوطبان می توانند از طریق نرم افزارهای تلفن همراه، نرم افزارهای نسخه ویندوز، ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و یا از طریق مراجعه حضوری به بخشداری نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

بالایی اضافه کرد: متقاضیانی که اقدام به نام نویسی به صورت غیر حضوری می‌کنند به هیچ عنوان نیاز به ارائه مدارک در بخشداری‌ها ندارند.

به گفته وی، ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان، سواد خواندن و نوشتن برای شوراهای تا ۲۰۰ خانوار و مدرک تحصیلی دیپلم برای روستاهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ خانوار الزامی است.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه ۳۱ هیات اجرایی در سطح استان کار تایید صلاحیت و اجرای انتخابات شوراهای روستا را بر عهده دارند، گفت: در بررسی صلاحیت ها قانونگذار این اختیار را به هیات های اجرایی داده که در صورت آشنایی با داوطبان استعلام از مراجعه چهارگانه را انجام ندهند و تنها این استعلام به تشخیص هیات های اجرایی انجام شود.

بالایی در بخش دیگری در رابطه با روند تایید صلاحیت داوطبان شوراهای شهر در سطح استان نیز یادآور شد: ۲۲ فروردین ماه کار تشخیص صلاحیت داوطبان در هیات های اجرایی به اتمام می‌رسد و هیات های نظارت نیز تا هشتم اردیبهشت ماه نتیجه بررسی های خود را اعلام خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha