داغ اشتباه یک زوج روی گرافیتی ۵۰۰ هزار دلاری

۱۶ فروردین ۱۴۰۰، ۱۱:۲۵
کد خبر: 84284402
داغ اشتباه یک زوج روی گرافیتی ۵۰۰ هزار دلاری

تهران- ایرنا- یک زوج جوان به‌اشتباه روی دیوارنگاری ۵۰۰ هزاردلاری گرافیتی‌کار معروف آمریکایی، رنگ پاشیدند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خبرگزاری رویترز، یک زوج به هنگام بازدید از نمایشگاهی در پایتخت کره جنوبی، به اشتباه به اثر هنری جان وان (JonOne) گرافیتی‌کار شناخته شده آمریکایی رنگ پاشیدند و آن را مخدوش کردند.

این دیوارنگاری ۲۴۰ در ۷۰۰ سانتی‌متری در سال ۲۰۱۶ توسط جان وان در مقابل دیدگان گروهی از تماشاچیان در سئول کشیده شد و ارزش تقریبی آن چیزی در حدود ۵۰۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

قوطی‌های رنگ و قلموها پس از این نمایش زنده همراه گرافیتی به یک گالری در مرکز خرید لوت ورلد مال منتقل و به عنوان بخشی از این اثر در زمین مقابل آن قرار داده شدند.

دوربین‌های مداربسته روز جمعه (۱۳ فروردین ۱۴۰۰) تصویر یک مرد و زن جوان را در حالی ثبت کردند که تعدادی از این قوطی‌ها را از زمین برداشته و به روی گرافیتی رنگ می‌پاشند.  

پلیس با استفاده از تصویر ثبت شده، مظنونان را در داخل مرکز خرید بازداشت کرد. این زوج به اشتباه تصور کرده بودند دیوارنگاری جان وان یک هنر مشارکتی است و اجازه دست بردن در آن را دارند. پس از روشن شدن حقیقت ماجرا، مسئولان گالری شکایت خود را پس گرفتند و این زوج آزاد شدند.

قبل
بعد

ووک کانگ رئیس نمایشگاه می‌گوید: این زوج به اشتباه فکر کرده بودند این یک هنر مشارکتی است و اجازه چنین کاری را دارند. در حال حاضر درباره این که باید دیوارنگاری را ترمیم کنیم یا نه، با صاحب اثر در حال گفت‌وگو هستیم.

پس از این حادثه مسئولان نمایشگاه دور دیوارنگاری جان وان یک فنس سیمی قرار دادند به همراه علامتی که بازدیدکنندگان را از دست زدن به قوطی‌های رنگ منع می‌کند.

در روزهای گذشته چند بازدیدکننده در حال عکسبرداری از این اثر هنری دیده شدند. به گفته کانگ، حادثه اخیر توجه بازدیدکنندگان بیشتری را به این اثر جلب کرده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha