داوطلبان انتخابات شوراهای روستا بروجرد از طریق نرم‌افزار ثبت‌نام کنند

بروجرد - ایرنا - مسوول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین به مدت یک هفته همزمان با سراسر کشور در شهرستان بروجرد آغاز شده و به چهار روش انجام می‌شود.

بهروز شجاعی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: داوطلبان علاقه‌مند به حضور در این رقابت می‌توانند از چهار روش استفاده از نرم‌افزار موبایلی و نسخه ویندوز قابل نصب بر رایانه با دریافت از سایت وزارت کشور، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و مراجعه حضوری به بخشداری‌ها ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه داوطلبان تا ۲۲ فروردین مهلت ثبت‌نام دارند، بیان کرد: داوطلبان ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند و از تجمع در بخشداری‌ها پرهیز کنند.

شجاعی به مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا اشاره کرد و ادامه داد: گواهی عدم سوپیشینه که از تاریخ صدور آن بیشتر از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه و تصویر آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، یک قطعه عکس سه در چهار و اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان از جمله مدارکی است که افراد متقاضی برای ثبت‌نام باید به همراه داشته باشند.

به گفته مسوول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات بروجرد داشتن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت الزامی است و افراد داوطلبان متقاضی برای حضور در انتخابات شورای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار جمعیت نیز باید مدرک تحصیلی معتبر دیپلم و بالاتر داشته باشند.

به گزارش ایرنا شهرستان بروجرد دارای ۲ بخش اشترینان و مرکزی با ۲۰۵ روستا است. 

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی وعشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =