۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84284361
۰ نفر

برچسب‌ها

پارسال شعله‌های ۸۷۴ حریق در سنندج مهار شد

سنندج- ایرنا- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: سال گذشته یک هزار و ۴۰۴ عملیات توسط آتش نشانان این سازمان انجام شد که ۸۷۴ مورد آن اطفای حریق بود.

به گزارش ایرنا، سهیل فضل‌وزیری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد عملیات‌ انجام شده توسط آتش‌نشانان در سال گذشته ۸۷۴ مورد مربوط به عملیات اطفای حریق و ۵۳۰ مورد نیز عملیات امداد و نجات بوده است.

وی افزود: از مجموع عملیات‌های اطفای حریق ۴۸۱ مورد مربوط به اطفای حریق فضای‌سبز، زمین کشاورزی و مرتع و جنگل، ۱۲۱ مورد خودرو و ماشین آلات، ۱۱۸ فقره مسکونی، ۴۷ مورد ضایعات و زباله، ۳۴ فقره تجاری، ۱۲ مورد انبار، ۶ مورد تاسیسات شهری، پنج فقره مراکز تجمعی و آموزشی، چهارمورد اداری، چهارمورد صنعتی، یک مورد مراکز بهداشتی و درمانی و ۴۱ فقره مربوط به سایر موارد بوده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج با اشاره به انجام ۵۳۰ فقره عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان گفت: ۲۸۲ فقره عملیات گرفتن حیوانات وحشی و موذی، ۷۶ مورد گیرکردن در آسانسور، ۴۵ مورد گیر کردن انگشتر، ۴۳ فقره تصادف، ۱۵ مورد آبگرفتگی و سیلاب، ۱۲ مورد ریزش‌ آوار، هفت مورد انفجار گاز، پنج مورد عملیات غواصی، چهار مورد ریزش چاه و سقوط در آن، چهار مورد سقوط از ارتفاع، ۲ مورد خفگی و گازگرفتگی، یک موردسقوط اجسام و ۳۴ فقره شامل سایر موارد بود.

وی با بیان اینکه در حوادث رخ داده سال گذشته ۵۸ نفر مصدوم و ۲۱ نفر از شهروندان هم جان خود را از دست داده‌اند، یادآور شد: یک هزار و ۳۸۳ مورد ازعملیات‌های انجام شده در سال گذشته در داخل محدوده شهر سنندج، ۳۶ مورد خارج از محدوده و هفت مورد از ماموریت‌ها مربوط به روستاهای اطراف بوده است.

هشت ایستگاه آتش نشانی فعال و مجهز در سنندج وجود دارد که شامل سه ایستگاه در نواحی منفصل و پنج ایستگاه در مناطق مرکزی است، ایستگاه‌های آتش‌نشانی این شهرستان با بیش از ۱۵۰ نفر نیرو، خدمات مختلفی را به شهروندان ارائه می دهد که ۱۳۰ نفر از این نیروها، عملیاتی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =