بیش از ۹۸هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری زنجان بازدید کردند

زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی ۹۸ هزارو ۷۸۱ نفر از جاذبه‌های گردشگری این استان بازدید کردند.

 امیر ارجمند روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، تعداد هفت هزارو ۲۴۳ نفر در استان زنجان اقامت داشتند.

وی اظهار داشت: تأسیسات گردشگری به‌ویژه مراکز اقامتی در این مدت با توجه به تداوم کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی به گردشگران خدمات ارائه کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: با توجه به تداوم کرونا در راستای حفظ سلامت گردشگران و شهروندان، امسال هیچ توصیه و دعوتی برای حضور گردشگر در استان نداشتیم اما تأسیسات گردشگری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مسافرانی که به زنجان سفر کردند، خدمات موردنیاز را ارائه دادند.

ارجمند ادامه داد: امکان اقامت مسافران، تنها در مراکز اقامتی و تأسیسات دارای پروانه بهره‌برداری استان وجود دارد و سایر اماکن ازجمله مهمان‌پذیرهای ادارات و دستگاه‌های اجرایی این اجازه را ندارند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۷۷۶ اثر غیرمنقول تاریخی اعم از بنا و تپه و ۲۸ اثر منقول تاریخی (اشیا) و ۶۲ اثر میراث ناملموس استان زنجان در فهرست میراث ملی ثبت ‌شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =