شمار شهرهای قرمز کرونایی استان ایلام به پنج مورد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، شمار شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی این استان به پنج شهرستان افزایش یافت.

دکتر محمد کریمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته سه شهرستان ایلام، ایوان و چرداول نیز در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند که با احتساب شهرستان های آبدانان و دهلران تعداد شهرهای قرمز استان به پنج شهر افزایش یافت.

به گفته وی، شهرستان های دره شهر، بدره، مهران، سیروان، ملکشاهی و هلیلان نیز از امروز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه موج چهارم کرونا با سرعت در حال پیشرفت از نیمه غربی به سمت نیمه شرقی کشور است، یادآور شد: عدم استفاده از ماسک، حضور در دورهمی ها و مراسم عروسی و سوگواری از عوامل تغییر وضعیت استان هستند که امیدواریم مردم این موضوع را جدی گرفته و بار دیگر کرونا را شکست دهند.

کریمیان گفت: استفاده از وسایل نقیله عمومی پر ازدحام، صرف غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از دیگر عوامل اصلی انتقال کرونا است.

وی به افزایش تعداد بستری ها در مراکز درمانی اشاره کرد و افزود: افزایش تعداد مبتلایان و بستری ها در استان نگران کننده است و با ورود به پیک چهارم کرونا خطر افزایش تعداد فوتی ها نیز وجود دارد.

به گفته وی، بدحالی و شدت بیماری ماندگاری بیماران را بدنبال داشته و با ادامه این روند کمبود تخت های بیمارستانی از چالش های جدی استان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha