حضور داوطلبان متخصص در شوراهای روستایی زمینه ساز توسعه است

یاسوج- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه نام نویسی از داوطلب شرکت در انتخابات روستایی در استان آغاز شده گفت: حضور داوطلبان متخصص در شوراهای روستایی زمینه ساز توسعه و آبادانی بیشتر این مناطق است.

فتاح محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:تمرکززدایی در تصمیم‌سازی‌ها و سپردن اختیارات قانونی به نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی از اهداف مهم تشکیل شوراهای اسلامی روستاهاست.

وی بیان کرد:حضور حداکثری مردم در انتخابات شوراهای روستایی می‌تواند تضمین‌کننده راهیابی افراد کارآمد و متخصص در این شوراها باشد.

رییس  ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: نام نویسی از انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و عشایر استان از امروز دوشنبه شانزدهم فروردین آغاز و داوطلبان تا ساعت هجده روز بیست و دوم فروردین برای ثبت نام فرصت دارند.

محمدی ابراز داشت:داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری می توانند از طریق مراجعه حضوری به بخشداری محل سکونت یا به صورت غیر حضوری و  از طریق اپلیکیشن موبایلی،نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه و دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها نیز ثبت نام خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: داوطلبان  انتخابات شوراهای اسلامی روستا حتما باید با شماره تلفنی (تلفن همراه) که شخص داوطلب، مالک آن باشد. ، ثبت نام خود را تکمیل کند.

محمدی از داوطلب خواست برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا نام نویسی را به صورت غیرحضوری انجام دهند.

وی عنوان کرد: این انتخابات در روستاها و مناطق عشایری با حداقل ۲۰ خانوار یا یکصد نفر جمعیت برگزار خواهد شد.

کهگیلویه وبویراحمد دارای یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.

این استان بیش از ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۰ درصد این جمعیت در روستاها زندگی می کنند.

رییس  ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به در پیش بودن سه انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ابراز داشت: زمان تبلیغات دهه سوم خرداد ماه است و هرگونه تبلیغات پیش از این تاریخ قانون شکنی محسوب می شود و با افراد خاطی برخورد می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =