۹۱ درصد متقاضیان در خراسان جنوبی وام ازدواج گرفتند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۹۱ درصد زوج‌های متقاضی وام ازدواج در این استان سال گذشته این تسهیلات را دریافت کردند.

حسن عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۱ هزار و ۹۶۱ نفر در خراسان جنوبی متقاضی دریافت وام ازدواج بودند که تاکنون ۱۰ هزار و ۹۶۱ نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند و یک هزار و ۳۸ نفر در انتظار دریافت وام ازدواج هستند.

وی گفت: با توجه به گزارش بانک مرکزی درخصوص آمار دریافت‌کنندگان تسهیلات ازدواج جوانان در استان تاکنون ۹۱ درصد متقاضیان وام خود را دریافت کرده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج به هریک از زوجین تعلق می‌گیرد افزود: زوج‌های جوان برای ثبت‌نام دریافت وام ازدواج به سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: طبق بخشنامه بانک مرکزی برای هر ۵۰ میلیون تومان وام ازدواج یک ضامن نیاز است و شرایط بازپرداخت آن هفت ساله و با سود چهار درصد است.

عزیزی گفت: در صورتی که متقاضیان هنگام دریافت وام در بانک‌ها با موارد خلاف قوانین و مقررات اعلام شده، مواجه شوند موضوع را به سامانه ۱۱۱ سامد (سامانه ارتباط مردم و دولت) اعلام کنند تا مشکل را پیگیری کنیم.

وی افزود: سال گذشته روند ازدواج جوانان در استان خراسان جنوبی افزایش چشمگیری داشت و دولت هم با پرداخت به موقع این تسهیلات زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کرده است.

پنج هزار و ۴۷۸ واقعه ازدواج در خراسان جنوبی از ابتدای سال گذشته تا پایان آذر ماه به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، ۱۷.۵ درصد افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha