۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۴:۴۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84284097
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام حماس: عربستان فلسطینیان زندانی را آزاد کند

تهران – ایرنا - «رأفت مره» رییس اداره اطلاع‌رسانی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز یکشنبه از مقام‌های سعودی خواست تا فلسطینیان زندانی در این کشور را آزاد کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مره از آمادگی حماس برای مذاکره با مقام‌های سعودی در هر سطحی برای آزادی زندانیان فلسطینی خبر داد.

وی گفت: محمد الخضری نماینده جنبش حماس فرد شناخته شده ای نزد همه است و به صورت قانونی در سعودی زندگی می کند و حلقه ارتباط میان نهادها در عربستان و جنبش حماس بود.

رییس اداره اطلاع رسانی حماس افزود: همه سازمان های بین المللی نسبت به وخامت حال الخضری که دچار بیماری و کهولت سن است و وضعیت او در زندان هشدار دادند.

مره همچنین خواستار حل و فصل پرونده فلسطینیان بازداشتی در داخل زندان‌های عربستان سعودی شد.

عربستان از فوریه سال ۲۰۱۹ (بهمن ۹۸) الخضری و ده‌ها فلسطینی دیگر را بازداشت کرده و با وجود درخواست‌های مکرر جنبش حماس، تاکنون حاضر به آزادی آنان نشده است.

سازمان عفو بین‌الملل نیز پیش تر از مقام‌های سعودی خواسته بود تا «محمد الخضری» نماینده جنبش حماس در این کشور را که زندانی است، فوراً آزاد کنند.

عفو بین الملل افزوده بود: مقام های سعودی در حالی که وضع سلامتی الخضری در بازداشت رو به وخامت است وی را از دسترسی به مراقبت های بهداشتی و درمانی کافی محروم کرده اند. جان نماینده حماس در عربستان درحالی که به سرطان مبتلاست، در خطر است و باید فوراً آزاد شده و تحت مراقبت های پزشکی فوری قرار گیرد.

خانواده الخضری در پیامی به ملک سلمان پادشاه عربستان خواستار مداخله او برای آزادی فوری دکتر خضری ۸۳ ساله شدند که از چندین بیماری از جمله سرطان پروستات رنج می‌برد.

«اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز چندی پیش در پیامی به شاه سعودی خواستار آزادی فوری ده‌ها زندانی فلسطینی در این کشور شد.

با این حال، عربستان تاکنون به این درخواست‌ها واکنشی نشان نداده و حاضر به آزادی بازداشت شدگان نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha