۲۱۴ کرسی شورای روستایی در قشم پیش بینی شده است

قشم- ایرنا- فرماندار قشم گفت:در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا،تشکیل ۲۱۴ کرسی شورای روستایی در۵۸ روستاهای این شهرستان پیش بینی شده است.

علیرضا نصری شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شوراهای روستایی در این شهرستان بر اساس آمار جمعیتی از ۳ تا ۵ نفر تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: برای روستاهای تا یکهزار و ۵۰۰ نفر جمعیت سه عضو شورای اسلامی روستایی و برای جمعیت بیشتر از آن پنج نفر انتخاب می‌شود.

رییس هیات اجرایی انتخابات قشم تصریح کرد: از مجموع ۲۶ روستای بخش مرکزی قشم، تعداد ۱۴ روستا واجد شورای با سه عضو و ۱۵ روستا با پنج عضو تشکیل می‌شود.

وی  افزود: بخش شهاب نیز دارای ۹ روستاست که هفت روستا با جمعیت تا یکهزار و ۵۰۰ نفر در آن وجود دارد.

نصری ادامه داد: ۲۳ روستا در بخش حرای این روستا وجود دارد که  ۱۷ روستا بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارند.

وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعیه شماره ۱۳ ستاد انتخابات کشور، ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا از ساعت ۸ صبح امروز ۱۶ فروردین آغاز و به مدت یک‌هفته ادامه دارد.

فرماندار قشم تاکید کرد: همه افرادی که توانایی ایفای نقش و ارایه خدمت در جایگاه شوراهای روستا را دارند در این امر مهم شرکت کنند.

وی در پایان افزود: بخشداری‌های شهرستان قشم از ساعت هشت صبح تا ۱۸ آماده ارایه خدمت به داوطلبان عضویت در شورای اسلامی روستا هستند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha