ثبت نام افراد توانمند برای شوراهای روستاهای سمنان توسعه‌آفرین می‌شود

سمنان-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: ثبت نام افراد توانمند می‌تواند به تشکیل شوراهای اسلامی موثر در روستاها و توسعه منجر شود.

به گزارش ایرنا، حبیب الله خجسته پور عصر یکشنبه در دومین نشست ستاد انتخابات استان سمنان در سالن کوثر استانداری گفت: وجود شوراهای اسلامی توانمند و کارآمد رافع بسیاری از چالش ها و معضلات روستاها و تسهیل‌کننده مسیر پیشرفت و توسعه این مناطق است.

وی تاکید کرد: به همین منظور از تمامی افرادی که صلاحیت و توانمندی حضور در شوراهای اسلامی روستاها را در خود می بینند دعوت می‌کنیم از روز ۱۶ فروردین ١۴٠٠، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی بیان کرد: روستاییان استان سمنان توجه داشته باشند مشارکت نکردن در ثبت نام انتخابات شورای اسلامی روستاها و تشکیل نشدن شورای اسلامی در روستاها، در آینده روستاها را با مشکلات اداری مواجه خواهد کرد و نیاز است افراد دارای صلاحیت از مهلت هفت روزه ثبت نام از تاریخ ۱۶ تا ٢٢ فروردین ۱۴۰۰ به منظور ثبت نام در فرایند انتخابات شوراهای اسلامی روستا در استان استفاده کنند.

خجسته پور افزود: برگزاری دو انتخابات همزمان در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، مهم ترین رویداد در سطح ملی در سال جاری است که تاکنون فرآیندهای انتخابات در استان مطابق با قانون به پیش رفته و از فردا نیز ثبت نام داوطلبان در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها در استان آغاز خواهد شد.

وی گفت: امید است شاهد حضور و مشارکت مطلوب روستاییان در بحث ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی روستاها در استان سمنان باشیم و در این مسیر اطلاع رسانی مطلوب درخصوص موارد و مباحث مرتبط با این مهم توسط کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات و همچنین دعوت میدانی فرمانداران و بخشداران از کسانی که می‌توانند در روستاها در این زمینه ایفای نقش مطلوب داشته باشند باید در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تاکید کرد: داوطلبان می توانند به ۴ روش در انتخابات شورای اسلامی روستاها ثبت نام کنند که علاوه بر روش حضوری، سه روش غیرحضوری از طریق دفاتر پیشخوان دولت، رایانه و کامپیوتر های شخصی و همچنین بستر برنامه تلفن همراه در نظر گرفته شده است. 

وی یادآور شد: داوطلبان ثبت نام در بحث انتخابات شورای اسلامی روستاها، ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

خجسته پور بیان کرد: تمامی مراحل فرآیند انتخابات و ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان بر اساس قانون انجام خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: شرایط مطلوب این است تا بتوان انتخابات را در تعداد شهرهای بیشتری در استان به صورت الکترونیکی برگزار کرد که به همین منظور مکاتبه‌ای با وزارت کشور انجام خواهد شد.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ٢٨ خرداد ۱۴۰۰ همگام با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =