۱۵۰ بیمار با علایم مشکوک به کرونا طی یک روز در شاهرود مراجعه کردند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۱۵۰ بیمار با علایم مشکوک طی ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی و اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود مراجعه کردند.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۸ بیمار کووید۱۹ بستری شدند، افزود: هم اکنون تعداد ۸۴ تن از مبتلایان به ویروس کرونا در بخش های مختص به این بیماری در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری هستند.

وی روند ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی را رو به افزایش و صعودی خواند و اظهار داشت: از ۲ روز گذشته سطح خطر در شهرستان های شاهرود از زرد به نارنجی و در میامی از آبی به زرد تغییر رنگ یافت.

چمن از شناسایی ۵۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در شرق استان سمنان خبر داد و گفت: تاکنون در شهرستان های شاهرود و میامی تنها یک مورد از ویروس جهش یافته انگلیسی شناسایی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شرایط را نگران کننده دانست، افزود: افزایش نگرانی به برنامه های دورهمی، دیدوبازدیدها، رفت و آمدهای دوران عید و تعطیلات نوروزی و برگزاری مجالس عزا و عروسی بازمی‌گردد و در نتیجه این رفتارها فراوانی و طول زمان مواجهه افزایش پیدا کرد و همچنین مواجهه بدون محافظت یعنی استفاده کمتر از ماسک، عدم رعایت فاصله فیزیکی منجر به افزایش نگرانی ها شده است.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۴ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۱ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۳ هزار و ۱۶۰ تن رسیده است.

همچنین از دیروز تا امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۷۲ تن از آنها بستری شدند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =