استاندار یزد : پیشرفت فیزیکی ۳۸ طرح جهش تولید رصد می شود

یزد -ایرنا- استاندار یزد با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی ۳۸ طرح مربوط به جهش تولید در استان به صورت منظم رصد می شود، گفت: این طرح ها از میان تعداد زیادی از موارد پیشنهادی از سوی نهادهای مختلف انتخاب شده است.

به گزارش ایرنا محمدعلی طالبی روز یکشنبه در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان افزود: این تعداد طرح شامل ۲۰ مورد اقتصادی و بقیه عمرانی است که در برنامه  جهش تولید استان قرار گرفت و در قالب تفاهم نامه ای مشترک با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به امضا رسید و به دستگاه‌های مربوطه هم ابلاغ شد. 
وی ادامه داد: میزان پیشرفت این طرح ها قابل قبول است و تعداد  هم در بخش عمرانی و هم اقتصادی به اتمام رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت.
استاندار یزد با قدردانی از تعدادی بانک های عامل استان از همراهی در اجرای طرح های یادشده  خاطرنشان کرد: از مسوولان بانک های استان انتظار می رود که  همکاری لازم برای اتمام دیگر طرح های نیمه تمام و یا دردست ساخت  داشته باشند.
طالبی تصریح کرد: طرح های یادشده باید به سرعت اجرا شود و از ظرفیتی که دولت برای حمایت از طرح های جهش تولید استان در نظر گرفت، حداکتر استفاده را کرد.

استاندار یزد با بیان اینکه با تکمیل طرح ها اتفاق های خوبی هم در حوزه تولید و اشتغال استان رقم می خورد، یادآور شد : در یزد هیچ مشکلی برای تکمیل طرح های جهش تولید  وجود ندارد و هر کوتاهی از  هر دستگاه‌ و بانک‌ های مربوطه صورت گیرد باید تذکره لازم را داد.

طالبی از یزد به عنوان کارگاه سازندگی یاد کرد و گفت: سال گذشته در حوزه سرمایه گذاری اتفاق های خوبی هم به وقوع پیوست.

صنعت و معدن، توسعه اقتصاد دانش بنیان، آب و کشاورزی، گردشگری، انرژی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای از حمله محورهای طرح های جهش تولید استان اعلام شد.

 مهمترین این طرح شامل بهسازی محور یزد- خاتم، باند دوم جاده اردکان- چوپانان، سد مخزنی هرات، احداث آب شیرین کن شهر بافق، جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره فولاد در استان در قالب چهار طرح بزرگ صنعتی، تولید شمش طلا و نقره، توسعه پروژه های مردمی پایگاه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استان، تولید انواع پودرهای صنعتی و معدنی، تولید کربن فعال در هرابرجان هرات و نیز کمک به مرمت و تامین زیرساخت کارخانه نوآوری درخشان در راستای گسترش اقتصاد دانش بنیان است.

 بر اساس برآوردهای صورت گرفته اجرای کامل این طرح ها در مجموع بیش از ۱۱ هزار و ۴۴۷ میلیارد تومان به افزایش تولید در استان یزد کمک می کند و با بهره برداری از ۳۸ طرح جهش تولید حدود چهار هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می شود. 

هم اکنون حدود ۱۲۰ هزار نفر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد در بخش صنعت و معدن فعالیت دارند، یزد چهارمین استان صنعتی و از لحاظ تنوع مواد معدنی دومین استان ایران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =