۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84283977
۰ نفر

برچسب‌ها

اسبقیان: سلامت ورزشکاران ارجح بر هر نتیجه‌ای است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: سلامت ورزشکاران بر هر نتیجه‌ای ارجحیت دارد و شرایط خاص ورزشکاران پارالمپیکی ایجاب کرد تا این گروه نخستین دریافت کننده واکسن کرونا در بین ورزشکاران باشند.

سید محمد شروین اسبقیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به واکسینه شدن ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو اظهار داشت: این یک کار ارزشمند بود که با همکاری وزارت بهداشت، کمیته ملی پارالمپیک، وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی انجام شد و امروز ۱۰۳ ورزشکار واکسینه شدند. اهمیت این کار زمانی مشخص می‌شود که بدانیم ورزشکاران پارالمپیکی برابر ویروس کرونا آسیب پذیرترند.

وی ادامه داد: البته شماری از ورزشکاران و اعضای کادر فنی هنوز واکسینه نشده‌اند اما آنان نیز در کوتاه‌ترین زمان واکسن دریافت خواهند کرد. باید از مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک تشکر کنم که سلامت قهرمانان پارالمپیکی ما برای آنان در اولویت قرار داشته و نسبت به آن احساس مسوولیت دارند.

اسبقیان با بیان اینکه برای ورزشکاران پارالمپیکی از واکسن چینی استفاده شده است، افزود: این کار در دو مرحله انجام خواهد شد و ورزشکارانی که امروز واکسن دریافت کردند در ۲۸ روز آینده نیز دوز دوم آن را تزریق می کنند. هدف ما در گام اول سلامت ورزشکار و بعد از آن افتخار آفرینی است.

واکسیناسیون کاروان پارالمپیک کشورمان امروز(یکشنبه) به درخواست کمیته ملی پارالمپیک و با هماهنگی فدراسیون پزشکی - ورزشی و معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، توسط وزارت بهداشت و در محل فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =