۸۸ قبضه سلاح غیرمجاز در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام یک باند توزیع اسلحه در کرمانشاه خبر داد و گفت: ۸۸ قبضه سلاح به همراه تعداد قابل توجهی فشنگ کشف شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «علی‌اکبر جاویدان» عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران پلیس امنیت عمومی استان مبنی بر فعالیت یک باند توزیع سلاح غیرمجاز و اینکه قصد دارند از مرزهای غربی تعداد قابل توجهی اسلحه و مهمات وارد کرمانشاه کنند، رسیدگی به موضع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی مسیر حرکتی قاچاقچیان اسلحه در محور ماهیدشت - کرمانشاه شده و پس از هماهنگی با مقام قضایی در محل مناسب مستقر شدند.

سردار جاویدان خاطرنشان کرد: ماموران به محض مشاهده خودروی حامل قاچاقچیان آن را در عملیاتی ضربتی توقیف و در بازرسی‌های انجام شده ۸۸ قبضه سلاح شامل ۸۰ قبضه کلت کمری و هشت قبضه اسلحه شکاری کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در ادامه بازرسی ماموران پلیس امنیت عمومی، تعداد یک هزار و ۳۵۵ عدد فشنگ کلت نیز کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری یک نفر از اعضای باند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری دیگر اعضای آن با جدیت از سوی پلیس ادامه دارد.

سردار جاویدان در پایان از اهتمام پلیس با عوامل برهم زننده نظم و امنیت عمومی خبر داد و گفت: یکی از برنامه های جدی پلیس کرمانشاه در سال جاری برخورد قاطعانه با قاچاقچیان، خصوصا وارد کنندگان اسلحه است.

استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و صادرات و واردات کالا در این استان از طریق پنج بازارچه مرزی و ۲ مرز رسمی انجام می شود و قاچاق کالا نیز از طریق مبادی غیررسمی استان وارد کشور می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =