فوتبال بانوان خراسان رضوی در مسیر حرفه‌ای شدن است 

مشهد- ایرنا- سرمربی تیم فوتسال هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: توجه به بانوان در هیات رییسه فوتبال خراسان رضوی در راستای حرفه‌ای شدن رخ داده است و این امر از سر دلسوزی و ترحم به بانوان شکل نگرفته است.

فاطمه شریف روز یکشنبه و در حاشیه گردهمایی روسای هیات فوتبال شهرستان‌های خراسان رضوی در جمع خبرنگاران افزود: تمامی امکاناتی که برای فوتبال مردان فراهم شده است همچون آکادمی داوران، برگزاری مسابقات، تیم‌داری و کلاسهای آموزشی هم سطح امکانات بانوان است به همین دلیل شاهد نتایج خوب آن برای فوتبال و فوتسال بانوان هستیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس نخستین لیگ فوتبال استان خراسان رضوی با حضور سه نماینده خراسان رضوی به زودی در تربت حیدریه آغاز خواهد شد.

سرمربی تیم فوتسال هیات فوتبال خراسان رضوی با اشاره به این که این مسابقات از ۱۸ فروردین ماه امسال آغاز خواهد شد گفت: در این گروه پنج تیم از استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و تهران حضور دارند که ۲ تیم برتر امکان حضور در مراحل بعدی برای رسیدن به لیگ برتر را خواهند داشت.

شریف افزود: با تلاش‌های بسیار نخستین تیم داوری برای حضور در لیگ‌های فوتبال بانوان کشور در خراسان رضوی تشکیل شد.

وی ادامه داد: فوتبال بانوان بر خلاف فوتسال که پر سابقه است به تازگی کار خود را آغاز کرده است و هنوز جای کار بسیار دارد و حضور در این لیگ نقطه عطفی در فوتبال بانوان خراسان رضوی به شمار می‌آید که خبرهای خوب آن در سال‌های دیگر شنیده خواهد شد.

سرمربی تیم فوتسال هیات فوتبال خراسان رضوی گفت:پیدا کردن بازیکنان خوب برای فوتبال و فوتسال بانوان در دستور کار قرار دارد و بر همین اساس دوره‌های استعداد یابی برای تمام مقاطع در حال برنامه ریزی است.

شریف افزود: برای حضور در المپیاد کشوری سال ۹۸ توانستیم بازیکنان با استعدادی از سراسر استان خراسان رضوی انتخاب کنیم که نتیجه آن به دست آمدن سکوی دوم فوتسال و سوم فوتبال در کشور بود.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز یک دوره استعدادیابی برای افراد زیر ۲۰ سال در نظر گرفته شد که از ۱۳۰ نفر بازیکن فوتسال که در این دوره شرکت کرده بودند ۲۵ نفر برای آینده فوتبال و فوتسال استان انتخاب شدند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =