استاندار کرمان: تنوع ذهنیت مردم از شهرداری موجب جلب حمایت عمومی می‌شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: تنوع ذهنیت مردم از فعالیت‌های شهرداری ها موجب حمایت از فعالیت‌های شهری می‌شود و امکانات را گسترش می‌دهد که شهرداری کرمان در این حوزه کارنامه قابل قبولی ارائه کرده است.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز یکشنبه در چهارمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهرداری کرمان افزود: ذهنیت عامه مردم نسبت به فعالیت‌های شهرداری به نوعی جریمه کردن، تراکم ساختن، خیابان و پل سازی محدود می‌شود و در صورتی‌که شهرداری‌ها در این برداشت تنوع‌های فرهنگی و هنری همچون رویداد مجسمه سازی ایجاد کنند شهرداری را از تک وجهی خارج می‌کند.

وی اظهار داشت: کرمان در جذب گردشگری اسلامی و مذهبی به واسطه شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نقش خوبی ایفا کرده که امیدواریم متناسب با جذابیت‌های شخصیتی این شهید والامقام المان بسازید.

استاندار کرمان گفت: سردار دلها جذبه فرا ملی، مذهبی و سیاسی داشت که المان‌های شهری نیز باید نشان دهنده ویژگی‌های این شهید والا مقام باشد.

وی تاکید کرد: مخاطبان شهر کرمان فرسنگ ها و هزاران کیلومتر دور تر از ما قرار دارند لذا می‌توان جذبه برای این شهر ایجاد کرد.

زینی‌وند در بخش دیگری از سخنانش با تبریک سال نو و با اشاره به دشواری های سال ۹۹ به واسطه تحریم ها و ویروس کرونا تصریح کرد: امیدواریم امسال با انتخابات پرشور سالی بهتر را تجربه کنیم.

استاندار کرمان با قدردانی از اقدامات مناسب شورای اسلامی و شهرداری در حوزه‌های مختلف و توجه به تنوع فعالیت‌ها افزود: شهرداری در ساخت و سازهای شهری و با اثرگذاری در حوزه فضای سبز و زیباسازی شهر، فرهنگ، هنر و ورزش اقدامات مناسبی انجام داده و به نظر می‌رسد در ماه‌های پایانی این دوره از مدیریت شهری کارنامه قابل قبولی از خود ارائه دهد، هرچند فعالیت‌ها بدون نقص نیست.

وی بیان داشت: شهرهای بزرگی همچون کرمان نقش تاریخی برای مردم استان دارند لذا مدیریت شهری در غنی کردن هویت تاریخی ماموریت خود را انجام دهد.

زینی‌وند افزود: شهرداری ها در دنیا با ماموریت‌های چند وجهی، نقشی محوری در حوزه های مختلف همچون حاکمیتی، سیاسی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری و تولید رفاهی عمومی دارند.

وی عنوان کرد: عملکرد شهرداری در اقتصاد شهری، روابط فرهنگی و سیاسی در قالب حوزه دیپلماسی شهری به صورت نرم در دنیا محسوب می‌شود و دنیا بخشی عمده از تعاملات فرهنگی و سیاسی و اقتصادی را از طریق شهرداری ها اعمال می‌کند.

استاندار کرمان گفت: نقش شهرها به ویژه مراکز استان‌ها در حوزه های مختلف هنر، اقتصاد، ترویج سبک معماری بر دیگر شهرهای همجوار و حتی خارج از مرزها تاثیر می‌گذارد لذا کرمان به عنوان مرکز تولید کننده مفاهیم و پیام ها در حوزه فرهنگ و معماری و بخش‌های مختلف اثرگذاری کند.

وی ادامه داد: شهرهای استان کرمان اگر دوره های مختلف مدیریت شهری غنی نشوند، مدیریت شهری موفق نخواهند بود زیرا کرمان باید هر دوره ارتقا یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha