آمریکاییها در صدر بازدیدکنندگان خارجی از کتابخانه دیجیتال رضوی هستند

مشهد- ایرنا- مدیر کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی گفت: کاربران ایالات متحده آمریکا در صدر بیشترین تعداد کاربران خارجی بازدیدکننده از این کتابخانه هستند.

به گزارش روز یکشنبه آستان قدس رضوی، علی ضرابی با بیان توسعه فعالیت‌های کتابخانه دیجیتال رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا افزود: در اسفندماه سال 1399، بیش از 11 هزار و 733 بار از صفحات این درگاه اینترنتی بازدید و به پژوهشگران در عرصه بین‌الملل خدمات مجازی ارائه شده است.

وی ادامه داد: پس از ایران، بیشترین تعداد کاربران کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی را به ‌ترتیب، کاربرانی از ایالات متحده آمریکا، تاجیکستان و بریتانیا تشکیل می دهند همچنین کاربران کشورهای فرانسه، کانادا، امارات متحده عربی، مصر، چین و آلمان به‌ترتیب در رده‌ های بعدی، بیشترین بازدید را از کتابخانه دیجیتال رضوی داشته‌اند.

کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی با بیش از یک دهه فعالیت، از کتابخانه‌های دیجیتال نامدار در کشور است که تاکنون چندین میلیون منبع اطلاعاتی را طبق شیوه‌های مطرح علمی دیجیتال‌سازی و تعداد زیادی از منابع دیجیتال را نیز گردآوری کرده است.

منابع اطلاعاتی کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی از طریق درگاه اینترنتی digital.aqr.ir در دسترس مستقیم محققان گوشه و کنار دنیا قرار دارد و برخی از آثار موجود نیز به دلیل حفظ حق مؤلف، صرفا از طریق ایستگاه‌های مطالعه دیجیتال آستان قدس رضوی در سراسر کشور و همچنین سامانه خدمات تحویل مدرک این کتابخانه به اشخاص حقیقی واگذار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =