استاندار هرمزگان: دشمنان از اتحاد کشورهای مسلمان واهمه دارند

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: بیگانگان در پنهان مخالف اسلام و پیشرفت کشورهای اسلامی هستند و به‌طور دائم به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند چرا که به شدت از اتحاد آنان واهمه و ترس دارند.

 فریدون همتی عصریکشنبه در دیدار با دریادار خان محمود آصف فرمانده ناوگروه نیروی دریایی ارتش و عمران کاشف وابسته نظامی پاکستان در تهران اظهار داشت: دشمنان می دانند اگر ملت های مسلمان با هم متحد شوند، منافع‌شان به خطر می افتد.

وی ادامه داد: کشورهای مسلمان باید ید واحده باشند و اگر این اتحاد عمیق بین دیگر کشورهای اسلامی روز به روز تقویت شود، محلی برای حضور بیگانگان در منطقه باقی نمی ماند.

وی اضافه کرد: ‌در کنار ملت ها، نیروهای مسلح کشورهای اسلامی نیز باید نسبت به اهداف دشمنان اسلام و بیگانگان آگاه باشند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: کشورهای مسلمان باید ید واحده باشند و اگر این اتحاد عمیق بین دیگر کشورهای اسلامی روز به روز تقویت شود، محلی برای حضور بیگانگان در منطقه باقی نمی ماند.

همتی یاد آور شد: اقدام های تروریستی و جنگ طلبی دشمنان در عراق، افغانستان، سوریه و یمن تنها به منظور ایجاد انشقاق و تفرقه بین مردم و کشورهای مسلمان است که بتوانند به منافع بیشتری از طریق فروش سلاح و دست اندازی به منابع خدادادی این کشورها دست پیدا کنند.

وی با اشاره به تأثیرگذاری دو کشور ایران و پاکستان در برقراری امنیت و تأکید بر ضرورت افزایش همکاری های منطقه‌ای، افزود: ایران و پاکستان از گذشته علاقه مند به ارتباط به یکدیگر هستند و همانطور که موفقیت ایران در منطقه و صحنه بین المللی برای ما حائز اهمیت است، موفقیت پاکستان نیز برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: همگرایی و ارتباط حسنه موجود بین دو کشور ایران و پاکستان یک سرمایه ارزشمند برای منطقه است و علاقه مند هستیم تجارب بین دو کشور در راستای افزایش قدرت نظامی و تجاری تبادل شود که این بازدیدهای دوره ای می تواند به تحقق این هدف کمک کند.

همتی تصریح کرد: ما هر آنچه برای ایران بزرگ می خواهیم برای پاکستان هم می خواهیم و باید با شناخت موجود از همکاری های مطلوب گذشته، راه های بهتری برای تقویت مناسبات بین دو کشور در آینده پیدا کنیم.

نیروی دریایی سهم قابل توجهی در برقراری امنیت خلیج فارس دارد

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در هرمزگان، خطاب به دکتر همتی استاندار هرمزگان گفت: ما خوشحال هستیم که شما استاندار مهمترین منطقه ای هستید که خلیج فارس در آن قرار دارد.

دریادار خان محمود آصف ، با اشاره به اثرگذاری نیروی دریایی در برقراری صلح و امنیت در منطقه خلیح فارس، افزود: نیروی دریایی سهم قابل توجهی در برقراری امنیت خلیج فارس دارد.

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان، تقویت روابط بین نیروی دریایی دو کشورو اجرای تمرینات مشترک را دو هدف عمده حضور این ناوگروه در بندرعباس اعلام کرد و گفت: این رابطه به کمک خداوند متعال در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

آصف، برقراری امنیت در خلیج فارس که مهمترین شاهراه بین المللی در سطح جهان محسوب می شود را برای دو کشور ایران و پاکستان مهم ارزیابی و اضافه کرد: برقراری روابط با ایران برای پاکستان بسیار حائز اهمیت است چرا که ایران نخستین کشوری بود که پس از انقلاب ۱۹۷۹، رسمیت پاکستان را پذیرفت.

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان اظهار داشت: ارتباط با ایران برای ما بسیار مهم است و به دلیل ارتباطات فرهنگی که از گذشته بین دو کشور وجود داشته است، حتی سرود ملی کشور پاکستان نیز به زبان فارسی است.

در پایان این دیدار، دکتر همتی استاندار هرمزگان و خان محمود خان آصف فرمانده ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان، تندیس یادبودی را به یکدیگر اهدا کردند.

تحقق اهداف مشترک در دریا، برقراری امنیت حمل و نقل دریایی در مناطق مورد نظر، دستیابی به فرهنگ و زبان مشترک برای اجرای عملیات مرکب دریایی و ایجاد عملیات مشترک دریایی توسط دو کشور بنا به ضرورت، از جمله اهداف حضور ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس است.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان به منظور دیدار دوستانه روز شنبه مرکب از دو ناو به فرماندهی خان محمود آصف در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت و با استقبال همطاران خود مواجه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha