رییس هیات فوتبال خراسان رضوی: تیم شهر خودرو مجوز نداشته است

مشهد- ایرنا- رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: در بررسی انجام شده مشخص شد تیمی با نام باشگاه شهر خودرو از کمیسون ماده پنج که مجوز فعالیت تیمها را صادر می‌کند مجوز اخذ نکرده است و به عبارتی فقط درخواست صدور مجوز برای این باشگاه به این کمیسیون رسیده است.

احسان اصولی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر نام تیم شهر خودرو به پدیده افزود: بر همین اساس امکان فعالیت تیم با نام شهر خودرو نیز وجود ندارد و باید بررسی شود که در گذشته چه اتفاقی رخ داده که این تیم با نام شهر خودرو در لیگ برتر و همچنین باشگاه‌های آسیا حضور داشته است.

وی ادامه داد: مجموعه اقتصادی که این تیم لیگ برتری را در اختیار داشت با مشکلاتی مواجه شد که با ورود به موقع مجموعه‌های استانی و شهری چالش شکل گرفته مدیریت شد زیرا تیم پدیده متعلق به همه مردم است.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: با کمک‌های انجام شده از سقوط تیم و به حاشیه رفتن آن جلوگیری شد و مقرر شد تا زمان تعیین تکلیف تیم، حضانت آن در اختیار هیات فوتبال خراسان رضوی قرار گیرد.  

اصولی افزود: با توجه به وجهه مردمی بودن تیم این پیشنهاد نیز مطرح شده است تا مانند برخی از تیم‌ها مانند نساجی مازندران و تراکتور سازی تبریز، نام پدیده نیز حفظ شود زیرا هواداران تعلق خاطر به این نام دارند.

وی ادامه داد: در پیگیری به عمل آمده از سازمان لیگ فوتبال مشخص شد که در اصل درخواست مجوز مدرسه فوتبالی به نام حمیداوی ملک سابق این باشگاه ثبت شده است و بر اساس همان مجوز درخواست نام "شهر خودرو" در سازمان لیگ  ارائه و ثبت شده است.

همچنین رییس هیات فوتبال خراسان رضوی در گردهمایی روسای هیاتهای فوتبال شهرستان‌های خراسان رضوی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده طی ۲ سال گذشته این هیات گفت: برخی افراد اقدامات انجام شده در زمان فعالیت این هیات را غیر فوتبالی اعلام ‌کردند ولی هدف گذاری انجام شده کاملاً جدی و در راستای فوتبال است تا بتوانیم جایگاه فوتبال خراسان رضوی را ارتقا دهیم.

اصولی افزود: در همان روزهای اول برای شفاف سازی اقدامات مالی هیات فوتبال اساسنامه برای ثبت و در یافت کد اقتصادی به تصویب رسید و با این وجود کارهای جاری هیات فوتبال نیز پیگیری شد و برای ارتقای جایگاه فوتبال خراسان رضوی و تاثیر گذاری در سطح ملّی برنامه‌هایی همچون برگزاری اولین تورنمنت بین المللی فوتسال و قرعه کشی لیگ برتر فوتبال در شهر مشهد برگزار شد تا نشان داده شود که خراسان رضوی مدعی است و حرف‌هایی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: این اقدامات توانست تاثیر خود را به جای گذارد تا در آخرین انتخابات فدراسیون فوتبال که در اسفند سال ۹۹ برگزار شد یک کرسی این فدراسیون در اختیار نماینده خراسان رضوی قرار گیرد.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: در گفت و گو با رییس فدراسیون فوتبال مقرر شد تا یکی از بازی‌های تدارکاتی تیم ملی هم در مشهد برگزار شود.

اصولی افزود: یکی از پایه‌های اساسی فوتبال خراسان رضوی، در شهرستان‌ها رخ خواهد داد و به همین دلیل توجه ویژه‌ای به فوتبال و فوتسال در شهرستانها صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ به واسطه شیوع کرونا ملاحضاتی صورت گرفت و سفر به شهرستان‌ها کمتر انجام شد و برگزاری این نشست امکانی است تا تجربیات و امکاناتی که در سایر شهرستانها وجود دارد به اشترک نظر گذاشته شود ضمن این که برخی شهرستان‌ها مزیت‌هایی دارند و ارتباط بین شهرستان‌ها این امکان را به وجود می‌آورد تا با هم افزایی صورت گرفته، فوتبال استان نیز پیشرفت قابل ملاحظه داشته باشد.

عضو فدراسیون فوتبال گفت: مهمترین اولویت فدارسیون، توسعه و تقویت فوتبال ملی است و به طور قطع یکی از پایه‌های تقویت تیم ملی ظرفیت‌ها و استعدادهای مغفول مانده در استانهاست که باید در نگاه ملی همراستا شود تا قله فوتبال ملی بر پایه فوتبال استانها بنا شود.

اصولی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص حضور تعدادی تماشاگر در دیدار روز گذشته تیم پدیده و پرسپولیس در مشهد گفت:این هیات فقط نحوه برگزاری بازیها را بر عهده دارد و حراست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و همچنین نیروی انتظامی در نحوه ورود هواداران دارای مجوز به ورزشگاه نقش دارند.

وی افزود:به محض این که متوجه این موضوع شدیم درخواست خروج این افراد پیگیری شد زیرا رعایت مرّ قانون سر لوحه کار ما در هیات فوتبال خراسان رضوی بوده است و موارد تخلفی که مانند این موضوع را متوجه شویم با آن به شدّت برخورد می‌کنیم.

او ادامه داد: برای رعایت قانون به هماهنگی بیشتری نیاز است  تا دستگاه‌های مختلف در اجرای قوانین همسو باشند و در بازی‌های آتی دیگر شبیه این اتفاق رخ ندهد.

دیروز تعدای از تماشگران داری مجوز ورود به ورزشگاه، در بازی پرسپولیس و پدیده همراهانی را نیز همراه خود به ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد آورده بودند که در بین دو نیمه بازی از حضور این افراد در جایگاه تماشاگران ممانعت به عمل آمد.

این اقدام واکنش ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت را در یک برنامه تلویزیونی نیز در پی داشت.

یکی دیگر از اعضای هیات رییسه فوتبال خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: فوتبال خراسان رضوی و هیات رییسه آن در حال پوست اندازی است تا بتواند گامهایی برای حضور موثر در عرصه‌های جدید بردارد.  

سیدابوالحسن شاه چراغی افزود: شاهد هستیم که هیات‌های فوتبال برخی از استانها سالها در دست افرادی خاص است که نتوانستند برای استان خود جریان ساز باشند ولی اکنون شاهد اتفاق‌ها و جریان‌های جدید در سطح استان خراسان رضوی هستیم.

دیگر عضو هیات رییسه فوتبال خراسان نیز گفت: شاخص عملکرد فوتبال خراسان رضوی پر رنگتر از قبل شده است و بر همین اساس حمایت ویژه‌ای برای فوتبال بانوان صورت گرفته است.

محمد جهانی فر افزود:همچنین هزینه کردن برای فوتبال پایه یک سرمایه گذاری ویژه به شمار می‌رود و بر همین اساس طرح استعداد یابی در مناطق کم برخوردار و سه شهرستان دیگر نیز انجام شده است.

وی افزود: آموزش مربیان و داوران نیز از نکات برجسته دیگری است که می‌تواند در شکوفایی بیشتر فوتبال خراسان رضوی تاثیر گذار باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =