انتخابات شوراهای روستا در ۵۹۸ روستای چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری چهارمحال و بختیاری گفت: ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی روستا در ۵۸۹ روستای این استان برگزار می‌شود.

ملک‌محمد قربانپور روز یکشنبه در نشست ستاد انتخابات این استان که با حضور بخشداران شهرستان‌های ۱۰ گانه برگزار شد، اظهار داشت: این در حالی است که چنانچه بر اساس مصوبات جدید ستاد انتخابات، امکان برگزاری انتخابات در دیگر روستاهای استان نیز فراهم شود، این موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: از مجموع ۵۹۸ روستای استان، ۵۱ روستا دارای شورای پنج نفره و مابقی سه نفره هستند که بر این اساس در مجموع ۵۴۷ عضور شورا باید در استان انتخاب شود.

قربانپور به نقش بخشداران در برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: شایسته است تا همه عوامل اجرایی و از جمله بخشداران تلاش کنند تا زمینه مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای فراهم شود.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اصل مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: رای و نظر مردم در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و برای حفظ و پاسداشت این رای باید سه مقوله مهم امنیت، مشارکت و رقابت سالم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

قربانپور با بیان اینکه درصد مشارکت در استان چهارمحال و بختیاری همواره در مقایسه با میانگین کشور در وضعیت بهتری قرار داشته است، افزود: برای حفظ و افزایش این میزان مشارکت، نیاز است تا اقشار مختلف جامعه از جمله بزرگان و ریش‌سفیدان به یاری مسئولان آمده تا با تبیین اهمیت حضور در انتخابات زمینه برگزاری یک انتخابات باشکوه و حداکثری فراهم شود.

 انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =