۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84283833
۷ نفر

برچسب‌ها

۲۷۵ کیلوگرم تریاک در یزد کشف شد

یزد- ایرنا- فرمانده انتظامی یزد گفت: در شبانه روز گذشته با تلاش ماموران ۲۷۵ کیلوگرم تریاک در بازرسی از یک دستگاه وانت عبوری در جاده‌های استان کشف شد.

به گزارش عصر یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: در راستای مبارزه بی‌امان با سوداگران مرگ، ماموران با اقدام اطلاعاتی متوجه شدند قاچاقچیان قصد انتقال یک محموله موادافیونی را از طریق جاده‌های یزد به دیگر استان‌ها دارند.

وی با بیان اینکه ماموران با رصد دقیق اطلاعاتی این وسیله نقلیه را در جاده کنارگذر یزد شناسایی و آن را متوقف کردند، ادامه داد: در بازرسی از این خودرو  موادمخدر کشف شده به طرز ماهرانه‌ای در قسمت‌های مختلف آن جاساز شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: این محموله از شرق کشور به مقصد تهران در حال حمل بود و در این عملیات ۲ نفر از سوداگران مرگ دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند.

بهدانی فرد همچنین در ۱۲ فروردین‌ماه جاری گفته بود: در شبانه‌روز گذشته در ۲ عملیات جداگانه ۲۳۶ کیلوگرم تریاک از ۲ دستگاه خودروی عبوری در جاده‌های استان کشف شد.

وی افزود: در ارتباط با مواد مخدر کشف شده سه متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند و متهمان قصد انتقال مواد مخدر از شرق و جنوب کشور به تهران و برخی شهرهای دیگر کشور را داشتند.

سال گذشته ۵۳ تن انواع مواد مخدر از قاچاقچیان در استان به دست آمد که ۲۵ درصد نسبت به سال گذاشته افزایش دارد و حدود ۱۸۰ میلیارد تومان کالای قاچاق نیز کشف شد.

جاده‌های یزد نقش مؤثری در برقراری ارتباط استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب در برخی مواقع راه‌های این استان برای انتقال کالاهای قاچاق و موادمخدر و نیز قاچاق انسان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در جاده‌های استان تردد می‌کند .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =