۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۹
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84283751
۰ نفر

برچسب‌ها

مجازات ۲۵۴ نفر به دلیل حضور در تجمع بدون ماسک در آلمان

تهران- ایرنا- پلیس آلمان از مجازات ۲۵۴ نفر به دلیل شرکت بدون ماسک و نادیده گرفتن فاصله گذاری اجتماعی در تجمع اعتراضی روز گذشته در شهر اشتوتگارت خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در تظاهرات دیروز علیه تدابیر کرونایی در اشتوتگارت، مقررات و پروتکل‌های بهداشتی تا حد زیادی رعایت نشد. به گفته پلیس، اکثر تظاهرات کنندگان ماسک نداشته و فواصل لازم را رعایت نکردند. پلیس از تجمع بیش از ۱۰ هزار نفر در این تظاهرات خبر داد و  افزود که اطلاعات مربوط به ۲۶۶ نقض کننده قوانین را بررسی و توبیخ‌های متعددی را صادر کرده است.

گفته می‌شود که سه افسر پلیس در درگیری با چند معترض که قصد حمله به مخالفان این تظاهرات را داشتند، زخمی شدند. همچنین پلیس با اشاره به ۲۵۴ مورد نقض قوانین کرونا، مانند شرکت در تجمعات بدون ماسک از مجازات این افراد خبر داد.

در تظاهرات شنبه، پلیس فردی را که یک روزنامه نگار ۲۶ ساله را مورد ضرب و شتم قرار داده بود شناسایی و دستگیر کرد. علاوه بر این، یک فیلم در حال بررسی است که در آن گزارشگری در حین پخش زنده به دلیل پرتاب سنگ مجبور به قطع مصاحبه شده است.

در همین حال «هایکو ماس» وزیر امور خارجه فدرال آلمان از نقض گسترده قوانین و حمله به روزنامه نگاران در اعتراضات روز گذشته اشتوتگارت علیه محدودیت‌های کرونایی انتقاد کرد. وی در پیامی توییتری نوشت: همه مردم حق تظاهرات دارند، اما وقتی هزاران نفر بدون ماسک یا رعایت فاصله اجتماعی تجمع می‌کنند، این قانون را نقض می‌کند و حتی بیشتر از آن بر خلاف عقل است.

وی افزود: هر کسی که در چنین تخلفاتی مشارکت کند، نه تنها سلامتی خود، بلکه سلامت دیگران را نیز به خطر می‌اندازد.

وزیر خارجه آلمان همچنین توهین‌ها و حملات به روزنامه نگاران در جریان اعتراضات را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد: این حملات هیچ ارتباطی با حق اعتراض نداشت بلکه حمله به آزادی مطبوعات است.

اعضای جنبش موسوم به «تفکر جانبی» که از مخالفان سرسخت تدابیر کرونایی دولت «آنگلا مرکل» هستند، دیروز بار دیگر به خیابان‌ها آمدند. فعالان این جنبش در اشتوتگارت چندین تظاهرات علیه اقدامات کرونایی دولت برگزار کردند. بنا بر اعلام پلیس هزاران نفر در این راهپیمایی اعتراض آمیز شرکت کردند که در آن پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله قانونی رعایت نشده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =