۱۵ هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی به خراسان رضوی اختصاص یافت

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: معاون اول رییس جمهوری در پی سفر اخیر به مشهد دستور اختصاص ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار را برای طرحهای عمرانی خراسان رضوی به رییس کل بانک مرکزی و دیگر بانکهای عامل صادر کرد.

محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در گفتگویی پیرامون دستاوردهای سفر چهاردهم فروردین ماه اسحاق جهانگیری به خراسان رضوی یکی از مهمترین دستاوردهای این سفر را توافق جهت تامین مالی برای اجرای پروژه‌های عمرانی این استان اعلام کرد.

وی افزود: مدیرت استان خراسان رضوی از ماهها پیش در راستای تحرک‌بخشی به روند اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این موضوع را پیگیری کرده است. 
استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس دستور  معاون اول رییس جمهوری ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب ماده ۵۶ بودجه و در واقع به عنوان فاینانس داخلی از طریق بانکها به پروژه‌های عمرانی این استان در دو بخش اختصاص یافت. 
وی این اعتبار را مختص پروژه‌های عمرانی در حوزه راهها و آب و فاضلاب ذکر و بیان کرد: اختصاص این میزان اعتبار به اجرای طرحهای عمرانی دو حوزه اولویتدار زیرساختی خراسان رضوی موجب شتاب‌ در اجرای آنها است.  
معتمدیان به برپایی نشستهایی در نهاد ریاست جمهوری اشاره و بیان کرد: بر این اساس توافقی بین بانکهای عامل و صندوق توسعه ملی شکل گرفت تا تامین منابع مالی واحدهای فعال اقتصادی خراسان رضوی در بخشهای کشاورزی صنعت، معدن و گردشگری از محل منابع صندوق توسعه ملی صورت گیرد. 

وی گفت: بر این اساس یک کف ۱۷ هزار میلیارد ریالی بدین منظور تعیین شده است. 
استاندار خراسان رضوی افزود: پرونده واحدهای مورد نظر پس از توجیه طرحها و تایید شرایط شکلی آنها توسط بانکهای استان برای تامین اعتبار به صندوق توسعه ملی ارسال می‌شود تا توسط بانکهای عامل پرداخت صورت گیرد. 

معتمدیان همچنین اظهارداشت: تعدادی پروژه در سفر اخیر معاون اول رییس جمهوری به مشهد مورد بهره‌برداری قرار گرفت که عمده آنها در حوزه شهرداری، مدیریت شهری و بخشی هم مربوط به حوزه آموزش و پرورش و حاشیه شهر مشهد است. 

اسحاق جهانگیری را در جریان سفر یک روزه اخیر به مشهد، وزیران آموزش و پرورش و اقتصاد و امور دارایی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و همچنین تعدادی از معاونان وزرا همراهی کردند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =