۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84283708
۰ نفر

برچسب‌ها

امتحانات دانش آموزان در کردستان غیرحضوری برگزار شود

سنندج - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به اهمیت موضوع و نقش آن در کاهش ابتلا و گسترش موج جدید بیماری و ممنوعیت هرگونه فعالیت حضوری مدارس در شرایط کنونی ضروری است که از برگزاری هر گونه آزمون به ‌صورت حضوری خودداری شود.

به گزارش ایرنا، ابراهیم قادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت:  در حال حاضر شهرستان‌های سنندج، بانه، دیواندره و بیجار از لحاظ رنگبندی کرونا در وضعیت نارنجی و شهرستان سقز در شرایط قرمز قرار دارد.

وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری امتحانات نیمسال دوم (۱۳۹۹-۱۴۰۰) دانش آموزان  براساس وضعیت رنگبندی شهرستان‌ها از نظر کرونا، الزوامی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان  گفت: برگزاری کلاس‌های حضوری پایه اول، دوم ابتدایی و دروس کارگاهی شاخه‌های کار و دانش به صورت اختیاری (حداکثر ۱۰ نفر) نیز مختص به وضعیت زرد و آبی بوده و در شهرستان‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

دکتر قادری با بیان اینکه کرونای انگلیسی در کمین جوانان است، ادامه داد: بر خلاف کرونای شیوع یافته در یک سال گذشته که افراد کهنسال را بیشتر درگیر می کرد، کرونای انگلیسی جوانان را بیش از سایر سنین تهدید می کند لذا محدودیت‌های بیشتری برای کنترل آن باید ایجاد شود.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از سفرهای غیر ضروری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشدید فاصله گذاری اجتماعی اضافه کرد: ویروس انگلیسی قدرت سرایت بالایی داشته و باید همشهریان  در همه گروه‌های سنی با پرهیز جدی‌تر از تردد غیر ضروری در کنترل کرونا و کاهش بار بیماری کمک کنند تا با همکاری یکدیگر بتوانیم مانع از ایجاد موج جدید بیماری شویم.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز یکشنبه ۱۵ فروردین، ۲۱۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی و ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ۲۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۱ نفر آنها در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

از اسفند سال ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و ۱۱۴ کردستانی قربانی کرونا شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =