پیشکسوتان با عملکرد خود موجب زنده نگه داشتن حماسه دفاع مقدس شدند

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: رزمندگان، آزادگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت در طول چهل سال گذشته با رفتار و عملکرد خود که سرشار از مقاومت و ایستادگی بود، موجب زنده نگه داشتن حماسه‌های دفاع مقدس و این فرهنگ ارزشمند شدند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» روز یکشنبه به مناسبت اولین سالگرد شهادت آزاده جانباز پاسدار رشید اسلام «غلامرضا فولادی» افزود: در فرهنگ اسلامی ایثار و شهادت دو مولفه اساسی و حیاتی هستند که به برکت انقلاب اسلامی این دو مولفه در جامعه جاری شده و امروز همه داشته‌هایمان برگرفته از ایثار و شهادت در عرصه‌ها و مقاطع مختلف است.

وی اظهار داشت: سالگرد شهادت آزاده جانباز، پاسدار رشید اسلام و رزمنده شجاع دفاع مقدس فرصت بسیار مناسبی برای بازخوانی و تبیین رشادت‌ها و دلاوری‌های این عزیزان است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: شخصیت شهید حاج «غلامرضا فولادی» از چهار جهت برجسته است و باید به آنها به طور دقیق پرداخته شود چراکه این چهار ویژگی موجب شد تا شخصیت ایشان ماندگار شود.

سردار کریمی افزود: به وضوح می‌بینیم بسیاری از رفتارهای شایسته ایشان در حیات با برکتشان همچون ولایی بودن، انقلابی زیستن، نیکوکاری و ایستادگی وی بر روی ارزش ها علیرغم جراحت ناشی از جانبازی و آزادگی بسیار چشمگیر است.

وی اظهار داشت: شهید فولادی در ابتدا یک رزمنده مخلص و فداکار است که در دوران دفاع مقدس و عملیات های مهم همچون خیبر، بدر و کربلا نقش پررنگی ایفا کرده که نقش برجسته این شهید والامقام همچون برگ زرینی در عملکرد استان مرکزی می درخشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: مقام آزادگی شهید فولادی در کارنامه پرافتخار ایشان نیز بسیار قابل اهمیت است و ایشان علیرغم جراحات بسیار در دوران اسارت در اردوگاه تکریت عراق با مقاومتی که ازخود نشان دادند نمونه یک انسان برجسته شدند و می‌توان گفت ایشان از تربیت شدگان واقعی عاشورا هستند.

سردار کریمی افزود: همچنین مقام پاسداری ایشان از دیگر ویژگی‌های برجسته شهید فولادی است و ایشان علیرغم مجروحیت‌های شدید هیچ گاه از مجاهدت، کار و تلاش در راستای پاسداری از ارزش‌های اسلامی و دفاع از ولایت کوتاهی نکرد و با حضور خود در برنامه‌های مختلف نقش موثری در این راستا ایفا کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: کارنامه و حیات با برکت شهید فولادی به وضوح نشان می‌دهد که وی به خوبی مسیر حق را شناخته بود و در این راه ثابت قدم ماند و توانست در مقاطع مختلف سربلند و پیروز بیرون بیاید و امروز به الگویی کامل تبدیل شود.

سردار کریمی افزود: در یک سال گذشته علیرغم عدم برگزاری مراسم برای گرامیداشت یاد و خاطر این شهید عزیز رزمندگان، پیشکسوتان، بسیجیان، پاسداران و علاقمندان به شهدا دغدغه‌های بسیاری برای برگزاری مراسمی درخور مقام شهید داشتند که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا انجام نشده است.

وی اظهار داشت: امروز باید بدانیم اقتدار، عزت و کرامتی که در جامعه داریم برگرفته از مجاهدت‌های شهید فولادی و همه شهدای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف است و همه با هر توانی که داریم باید یاد و خاطر آنها را گرامی بداریم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: تکریم جانبازان، رزمندگان، آزادگان و پیشکسوتان دفاع مقدس یک وظیفه و رسالت مهم است که همه باید به آن اهتمام و توجه داشته باشیم.

سردار کریمی افزود: امروز بزرگترین تکریم از شهدا و جانبازان ادامه راه و مسیر این عزیزان یعنی همان دفاع از ولایت، ارزش‌های اسلامی و انقلاب اسلامی است که باید برای همه ادامه دهندگان راه شهدا مهم باشد.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید، ۱۴ هزار جانباز و ۸۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =