۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 3100
کد خبر: 84283702
۰ نفر

برچسب‌ها

باد با سرعت ۸۳ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

زاهدان- ایرنا- معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۸۳ کیلومتر بر ساعت امروز/ یکشنبه/ زابل در شمال استان را در نوردید.

محمود دیانتی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وزش این باد باعث خیزش شدید گردوخاک شد و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به یک هزارو ۵۰۰ متر کاهش داد اظهارداشت: در زاهدان نیز وزش باد شدید که از روز گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد به طوریکه تا این لحظه بیشینه سرعت وزش به ۶۱ کیلومتر بر ساعت رسیده و شعاع دید افقی را کاهش داده است.

وی افزود: وزش باد در نصرت‌آباد نیز درجریان بوده اما شدت گردوخاک آن با توجه به شرایط ژئومورفولوژی منطقه از شدت بیشتری برخوردار است به نحوی که شعاع دید افقی در این شهر به یکهزار متر می‌رسد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه براساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش باد و گردوخاک همچنان در استان ادامه دارد تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود برای روز دوشنبه وزش باد در مناطق شمالی و نواحی شرقی  این استان متمرکز باشد و روز سه‌شنبه نواحی مرکزی و جنوبی منطقه را نیز شامل شود.

وی خاطرنشان کرد: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید در جاده‌های ارتباطی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =