بهبود خدمات رسانی به ایثارگران اولویت کار بنیاد شهیدالبرز است

کرج - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اعلام کرد که در اجرای برنامه های سال جاری بهبود خدمات رسانی به ایثارگران، تکریم ارباب رجوع، ارتقاء رضایتمندی ایثارگران و تسریع در امور ابلاغی در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است.

سلیمان رستمیان روز یکشنبه در  نخستین نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک سال نو، گفت: سال گذشته با وجود  مشکلات موجود و بیماری کووید ۱۹ اقدامات خوب و موثری در راستای خدمت به ایثارگران انجام شد.

وی افزود: هدف ما در بنیاد تکریم و ایجاد رضایتمندی حداکثری در ایثارگران است و امسال نیز این مهم را با برنامه ریزی و هدف گذاری دقیق انجام خواهیم داد.

لزوم تسریع در ساخت واحدهای مسکونی ایثارگران

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه بر روند ساخت واحد های مسکونی ایثارگران تاکید کرد و گفت: سال جاری با همت و تلاش ویژه باید بتوانیم ساخت واحد های مسکونی ایثارگران را آغاز کنیم.

وی افزود: قرارداد ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی با پیمانکار هشتگرد در حال انعقاد است و به زودی کلنگ ساخت ۱۲۰۰ واحد مسکونی در سیاهکلان و ۱۴۰۰ واحد مسکونی در ملارد نیز به زمین کوبیده خواهد شد.

رستمیان تلاش برای معیشت ایثارگران را یکی از مهمتریتن اولویت های بنیاد در سال جاری دانست و تصریح کرد: برقرای مستمری برای جانبازان در راستای تامین بخشی از معیشت این عزیزان از جمله اموراتی است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی همچنین بر لزوم تلاش برای حفظ سلامتی ایثارگران تاکید کرد و افزود: باتوجه به همه گیری ویروس کرونا و ورود استان البرز به پیک چهارم این بیماری و لزوم حفظ سلامتی ایثارگران کارکنان بنیاد با نظارت معاونت تعاون با افزایش تماس های تلفنی علاوه بر ارائه خدمات لازم جویای احوال ایثارگران باشند و خدمات لازم را نیز به این عزیزان ارائه کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اظهار امیدواری کرد که در دوران پساکرونا با یک برنامه ریزی و یاری دیگر مسوولین استان طرح سپاس به صورت حضوری و با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

طرح سپاس از جمله اقداماتی است که تاثیر فراوانی در روحیه ایثارگران دارد و سبب رضایتمندی این عزیزان می شود.

مشاور امور ایثارگران استانداری البرز در بخش دیگر رضایتمندی ایثارگران از ارایه خدمات درمانی و مراکز طرف قرارداد را موضوعی مهم دانست و تصریح کرد: راستی آزمایی ارایه خدمات درمانی مناسب به ایثارگران که مورد رضایت جامعه هدف باشد از جمله مهمترین اقداماتی است که باید در سال جاری با تشکیل کارگروهی ویژه باید تحقق پیدا کند.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز به تلاش و کار جهادی دارد

رستمیان در ادامه فرهنگ ایثار و شهادت را مهمترین مولفه در راستای امنیت و اقتدار نظام و انقلاب دانست و اظهار داشت: امنیت آسایش و پایداری، پیشرفت  و حرکت روبه جلو نظام متکی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است لذا باید تمام تلاش خود را برای نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز به تلاش و کار جهادی دارد، گفت: استفاده از تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر ظرفیتی موثر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که امسال باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

استان البرز میزبان ۵۲۵۰ شهید، بیش از ۱۶ هزار جانباز و ۹۵۰ آزاده گرانقدر دوران دفاع مقدس است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =