قوانین مربوط به پارک های علم و فناوری باید مستقل از مناطق آزاد باشد

تهران- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: پارک های علم و فناوری مشمول قوانین مناطق آزاد هستند، هر تغییراتی که در این مناطق صورت گیرد در پارک های علم و فناوری مشکلاتی ایجاد می کند، از این رو باید مستقل از این مناطق باشند.

به گزارش ایرنا، عباس زارعی هنزکی روز یکشنبه در مراسم رونمایی از مراکز نوآوری پارک علم و فناوی دانشگاه تهران افزود: آنچه که به عنوان مانع زدایی برای پارک ها به شمار می رود، قوانین و ایجاد قوانین جدید است.

زارعی ادامه داد:‌ پروژه هایی که از سال های گذشته شروع به کار کردند و به نتیجه رسیدند، امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

وی بیان کرد: برخی از پروژه هایی را که در حال اجرا است، با حضور هیأتی از دانشگاه تهران مورد ارزیابی قرار می گیرد تا طرح هایی که  نیاز به حمایت بیشتر دارند، تعیین شوند و مورد حمایت قرار گیرند.

زارعی با اشاره به راه اندازی مراکز نوآوری در شبکه فناوری دانشگاه تهران گفت: یک سری از پروژه ها برای ایجاد شهر دانش در حال  اجرا است که امید است حمایت های لازم صورت گیرد .

وی با اشاره شعار سال گفت:  آنچه که به عنوان مانع زدایی برای پارک ها به شمار می رود، قوانین و ایجاد قوانین جدید است، پارک های علم و فناوری مشمول قوانین مناطق آزاد هستند. به این معنا که پارک های علم و فناوری به مراکزی متصل شدند که هر تغییراتی که در این مناطق صورت گیرد در پارک های علم و فناوری مشکلاتی ایجاد می کند. از این رو پارک ها باید مستقل از این مناطق باشند.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران یادآور شد: در راستای مانع زدایی از شرکت های کوچک دانش بنیان اقدام به راه اندازی کریدوری در این پارک برای مانع زدایی از شرکت ها در راستای توسعه تولید و توانمندسازی آنها ارایه خواهیم کرد.

وی درباره راه اندازی به مرکز نوآوری اینترنت اشیا نیز گفت: در این مرکز نوآوری حدود ۱۰ استارتاپ جذب می شوند.

به گزارش ایرنا، ۲ مرکز نوآوری و یک طرح فناورانه در دانشکده ها و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح و رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha