حاشیه دریاچه سد مهاباد از زباله پاک‌سازی شد

مهاباد- ایرنا- ۲۵ نفر از عوامل خدمات شهری به همکاری تعدادی از شهروندان و دوستداران محیط‌زیست مهاباد، از صبح امروز یکشنبه با حضور در حاشیه سد این شهر آن را از وجود زباله و پسماندهای بجای مانده از روز طبیعت پاک‌سازی کردند.

معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از برگزاری آیین روز طبیعت و بجای ماندن مقدار زیادی از انواع زباله در حاشیه سد مهاباد، مراحل پاکسازی این مکان از مسیر "تاقه دار" به وسعت سه کیلومتر توسط ماموران شهرداری و دوستداران محیط زیست انجام شد.

عزیز عزیزنژاد با بیان اینکه در پایان این پاکسازی بیش از پنج تُن زباله جمع آوری شد، ادامه داد: این دومین مرحله از پاکسازی اطراف سد مهاباد بود که با هدف حفظ محیط زیست و با همکاری و همت نهادهای مردمی انجام شد.

وی اضافه کرد: با توجه به پایان یافتن اوج مسافرت‌های ایام تعطیلات نوروزی و ورود انبوه گردشگران به منطقه و عبور از این محور، پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های رها شده در حاشیه سد مهاباد ضروری بود.

معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد جلب مشارکت‌های مردمی برای پاکیزه نگاه داشتن محیط‌ زیست و ترویج فرهنگ عمومی حفاظت از طبیعت را از مهم‌ترین اهداف این برنامه دانست و اظهار داشت: روز سه شنبه هفته جاری نیز پاکسازی مسیر دیگر سد در حدفاصل قاضی آباد تا شهر طی فراخوان اعلام شده با همراهی علاقه مندان به محیط زیست انجام خواهد گرفت.

دریاچه سد مهاباد از مهمترین مکان‌های گردشگری این شهرستان است که در فاصله یک کیلومتری این شهر واقع شده و همه‌روزه و به ویژه در روزهای تعطیل پذیرای شمار زیادی از شهروندان و گردشگران است. 

شهر ۱۶۶ هزار نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =