۲ هزار بیمار کووید ۱۹ به مراکز درمانی البرز مراجعه کردند

کرج - ایرنا - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که ۲ هزارو ۵۰ بیمار کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی و بهداشتی البرز مراجعه کردند که بیانگر افزایش چشمگیر ابتلا به این بیماری در استان است.

دکتر مهرداد بابایی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که  این افزایش در حالی است که هفته گذشته شمار مراجعه کنندگان روزانه کمتر از یک هزارو۵۰۰ نفر بود.

وی بیان داشت: همچنین ماموریت کرونایی نیروهای عملیاتی اورژانس البرز نیز ۲ برابر افزایش داشته به طوری که تا ۲ هفته گذشته روزانه حدود ۵۰ ماموریت کرونایی انجام می شد که اکنون به ۱۰۰ ماموریت در روز رسیده است .

بابایی با اشاره به اینکه افزایش فوت ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش چشمگیری داشته،‌گفت: این آمار طی سه ماه گذشته دراستان البرز بی سابقه بوده است.

این مسوول از مردم خواست در صورت هر گونه علائم سرماخوردگی و یا آلرژی پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی واستفاده از ماسک را جدی بگیرند ضمن آنکه شستن دست ها نیز از جمله مواردی است که می بایست به آن توجه شود.

توصیه کارشناسان بهداشتی و درمانی استان البرز به مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا عدم حضور در اجتماع و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

۱۴ بیمار کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در البرز جان باختند و ۱۱۲ بیمار به تخت های بستری انتقال یافتند.

استان البرز امروز یکشنبه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =