رنگ بندی شهرستان ها ملاک سنجش فرمانداران در مدیریت کروناست

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با تاکید بر تشدید نظارت های کرونا در همه شهرهای استان گفت: رنگ بندی هر شهرستان ملاک و معیاری مهم برای سنجش عملکرد فرمانداران در مدیریت کرونا محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، محمد نوذری روز یکشنبه در همایش فرمانداران اظهار داشت: امروز ایلام شرایط خطرناکی را در بحث کرونا سپری می کند که همه ما باید نسبت به آن احساس مسوولیت جدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عیار و تراز فرمانداران در این شرایط سخت مشخص می شود، تاکید کرد: امروز کرونا جان و مال مردم را تهدید می کند و در این مقطع حساس فرمانداران بعنوان مسوول امنیت و جان مردم در شهرستان ها نقش حیاتی دارند.

استاندار ایلام یادآور شد: مسوولیت اصلی پاسخگویی وضعیت کرونا در هر شهرستان برعهده فرمانداران است و آنان باید در این راستا نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

نوذری تاکید کرد: در بحث کرونا خروجی کار مهم است و تنها اکتفا به چند گزارش و تصویر در این خصوص چاره کار نیست.

وی در ادامه خواستار مهار فوری کرونا در شهرستان ها با وضعیت قرمز و نارنجی شد و گفت: فرمانداران برای مهار کرونا هر تصمیمی را که به صلاح شهرستان است در اسرع وقت اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: برای مهار و قطع زنجیره کرونا می توان همچنین با حمایت و پشتیبانی از مثلث بسیج، بهداشت و دهیاری های هر روستا نتایج مطلوبی را کسب کرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه همواره با بهبود نسبی وضعیت استان، ساده انگاری شده است، هشدار داد: باید در اجرای مصوبات و دستورالعمل های ستاد کرونا قاطعانه عمل کرد و برای اقناع سازی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عموم مردم از نفوذ ریش سفیدان، معتمدان و گروه های مردم نهاد استفاده کرد.

نوذری به 2 انتخابات مهم شورا و ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری انتخابات مهم ترین کار اجرایی وزارت کشور و فرمانداران است.

وی در ادامه اجرای مر قانون در انتخابات را معیار و ملاک برگزاری انتخاباتی سالم، امن و شفاف عنوان کرد و گفت: اصل بی طرفی و زمینه سازی مشارکت حداکثری مردم در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه قانونمداری خط قرمز در انتخابات است، تاکید کرد: فرمانداران در انتخابات موظف هستند اجرای قانون را در دستور کار خود قرار دهند. 

نوذری به شرایط سخت پیش روی دولت نیز اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید سخت ترین شرایط را درچهار دهه گذشته داشته است.

وی اظهار داشت: امروز شاهد ظالمانه ترین تحریم ها در طول چهار دهه گذشته هستیم و البته شرایط سخت کرونایی نیز مزید بر علت شده است تا دولت سخت ترین شرایط را پیش روی خود ببیند.

استاندار ایلام توجه به وضعیت معیشت مردم یکی از اولویت های مهم دیگر فرمانداران دانست و گفت: امروز کشور درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی با دشمن است و در این زمینه توجه به وضعیت معیشت مردم حائز اهمیت است.

نوذری با بیان اینکه دشمن از تمامی ابزارها و توان خود برای ایجاد جنگ روانی در این شرایط سخت استفاده می‌کند، افزود: فرمانداران باید در این شرایط حساس بیش از پیش در کنار مردم باشند و در جهت رفع مسائل و مشکلات آنان اقدام کنند.

وی اظهار داشت: همه ما تعهد کرده‌ایم در مقابل مسوولیتی که بر عهده داریم با تمام توان تلاش کنیم و پاسخگو باشیم و این مهم تا آخرین روز کاری با قدرت ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =