قدرت دیپلماسی ایران، آمریکا را در تصویب قطعنامه علیه کشور ناکام گذاشت

زنجان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: فاکتورهای قدرت در داخل ایران به ویژه در عرصه دیپلماسی باعث شد آمریکا در قطعنامه هایی که می خواست علیه جمهوری اسلامی به تصویب برساند موفق نشود و ناکام بماند.

حجت الاسلام علی خاتمی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه سال ۱۳۹۹، سال سخت و دشوای بود، افزود: با این وجود قدم های بلندی نیز در عرصه های مختلف علمی، بهداشت و درمان، افتتاح پروژه های زیرساختی، فناوری و تجهیزات دفاعی و نظامی در کشور انجام شد.

وی با بیان اینکه در عرصه بین المللی واقع قضیه این است که دشمن قسم خورده همه نیروهایش را برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی جمع کرده است، اظهار داشت: با این وجود آمریکا حداقل در سه سال گذشته درعرصه های بین اللملی موفقیتی به دست نیاورد، به قول معروف آمریکا دیگر کرک و پرش ریخته؛ همه در این موفقیت و ناکام گذاشتن دشمن، دخیل و موثر بودند. 

امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و گفتت: نقشه راه همان است که رهبر معظم انقلاب در سخنان روز نخست عید نوروز بیان فرمودند. 

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه زمینه ایستایی یک ملت آن زمانی است که فکر کند همه کارها انجام شده است، گفت: همان گونه رهبر معظم انقلاب نیز در اعلام شعار فرمودند، کارهایی بزرگی صورت گرفته ولی تا حد مطلوب فاصله داریم. 

وی با بیان اینکه ظرفیت سرزمینی و نیروی انسانی دانشمند از فرصت های کشور برای پیشرفت است، گفت: درخواست من از مدیران این است که یک بار دیگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جاری، به عنوان یک نقشه راه مطالعه کنند چرا که ریل گذاری برای تحقق این نقشه راه، بر عهده مدیران دستگاههای اجرایی است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =