پیگیر تقویت بودجه طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین هستیم

قزوین-ایرنا- نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که اعتبارات فعلی برای پیشبرد طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین ناکافی است، پیگیر تقویت بودجه این پروژه از منابع ملی هستیم.

لطف الله سیاهکالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتقال آب از سد طالقان، یکی از مهم ترین طرح های نیمه تمام استان است که به دلیل مشکلات اعتباری تا به امروز آنطور که باید از سرعت لازم و مناسب برخوردار نبوده است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح بزرگ آبی از مطالبات دیرینه و به حق شهروندان استان است و تکمیل آن آب شرب پایدار را برای ۱۶ شهر و ۱۹۴ روستا فراهم خواهد کرد. 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که باعث شده بود  این پروژه پیشرفت فیزیکی قابل توجه ای نداشته باشد، مقرون به صرفه نبودن سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه آب بوده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی های فنی به منظور انتقال آب از سد طالقان از طریق حفاری تونل و یا انتقال از رودخانه از گذشته تا به امروز، گفت: با تمهیدات جدید اندیشیده شده برای ادامه کار این پروژه، انتظار می رود تا ۲ سال آینده شاهد به ثمر رسیدن آن باشیم.

سیاهکالی افزود: فاز نخست این طرح بزرگ نیز که شامل انتقال آب از سد طالقان به آبیک بود به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت تا یکی از مهم ترین مطالبات و مشکلات شهروندان آبیکی مرتفع شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =