تعداد بستری شدگان کرونا در سبزوار ۲ برابر شد

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در این شهرستان طی ۲ روز اخیر نسبت به هفته گذشته ۲ برابر شده است.

دکتر علیرضا مسلم روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۱۰۳ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مرکز آموزش درمانی واسعی سبزوار بستری هستند.

وی ادامه داد: رعایت نکردن شیوه‌نامه های بهداشتی و انجام سفرهای نوروزی موجب افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا و تغییر وضعیت سبزوار از زرد به نارنجی بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: براساس آخرین آمار از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هشت هزار و ۲۵۱ نفر در شهرستانهای غرب خراسان رضوی به کرونا مبتلا شده‌ و ۵۶۷ تن جان خود را ازدست داده اند.

وی افزود: در بین مراجعان سرپایی کرونا به اورژانس مرکز آموزشی، درمانی واسعی سبزوار طی هفته‌های اخیر موارد ابتلا به کرونا به صورت خانوادگی و گروه‌های سنی جوان‌تر مشاهده شده است.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha