عدالت‌ محوری باید از ویژگی‌های اصلی نامزدهای انتخابات شوراها باشد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: عدالت محوری باید از ویژگی‌های اصلی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که داوطلب خدمت به شهروندان شده‌اند، باشد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار اعضای هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر قزوین اظهار داشت: خداوند متعال فرموده از هر امکاناتی که در اختیار دارید برای اقامه دین که عدالت جلوه‌ای از آن است، استفاده کنید و امروز رسالتی که بر عهده شماست یکی از امتحانات سخت در این عرصه است.

وی تصریح کرد: اگر از امکاناتی که در اختیار داریم به درستی برای اقامه دین استفاده کنیم، خداوند به کارمان برکت می‌دهد و کارها به خوبی پیش می‌رود، همانطور که امام خمینی(ره) در سال ۴۲ کار انقلاب را با امکانات اندک آغاز کرد و برای اینکه برای اقامه نماز تلاش کردند، خداوند به کارشان برکت داد و عزت و اقتدار را به کشور و مردم بازگرداند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه هر کاری بدون هماهنگی با دستورات الهی باشد به نتیجه نمی‌رسد،خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند هر چیزی که آرمان‌های الهی در آن جایگاهی نداشته باشد به نتیجه نمی‌رسد و ناقص می‌ماند بنابراین باید تلاش کنیم کارها را با آرمان‌های الهی و دینی هماهنگ کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بر پرهیز از نگاه‌های حزبی و جناحی در انتخاب افراد تأکید کرد و گفت: باید کسانی وارد عرصه خدمت‌رسانی شوند که همواره دغدغه‌های الهی و خدایی دارند و اگر با این دغدغه‌ها وارد عرصه خدمت‌رسانی نشویم، به انحراف کشیده می‌شویم.

وی افزود: خداوند کسانی را که بر مبنای رفاقت بازی و بدون در نظر گرفتن تقوا کارهای خود را پیش می‌برند، ملامت کرده و تاکید کرده کسانی که با نگاه‌های حزبی و رفاقت‌بازی کار خود را پیش می‌برند، در قیامت دشمن یکدیگر می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =