صندوق کارآفرینی امید به زیان‌دیدگان بازارچه مهاباد تسهیلات اعطا می‌کند

مهاباد- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان مهاباد گفت: این صندوق به صاحبان غرفه‌های آسیب دیده از آتش سوزی بازارچه اصغری این شهرستان حدود ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مالی اعطا می‌کند.

کامران کریمی آذر روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد با اعلام این خبر اظهار داشت: این وام با کارمزد چهار درصد و با اقساط پنج ساله به تمام مغازه دارانی که توسط هیات امنای بازارچه اصغری به صندوق کارآفرین امید معرفی شوند پرداخت خواهد شد.

وی با قدردانی از پیگیری های نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان در حل مشکل جبران زیاندهی صاحبان غرفه های این بازارچه ادامه داد: این تسهیلات که به ازای هر غرفه یک میلیارد ریال خواهد بود دارای تنفس سه تا شش ماهه است تا بتوان بخشی از خسارت وارده بر کسبه بازارچه را جبران و فشار وارد بر آنان را کمتر کرد.

مدیر صندوق کار آفرینی امید شهرستان مهاباد با اشاره به رویکرد صندوق کارآفرینی امید برای کمک به اشتغال و حفظ کسب و کارها در جامعه افزود: این صندوق در راستای تداوم و تسریع در آغاز به کار دوباره صاحبان غرفه های زیاد دیده ناشی از آتش سوزی پرداخت این تسهیلات را در اولویت فعالیت خود در این شهرستان در سال جاری قرار داده است.  

وی با اشاره به فعالیت های این صندوق در توجه به فرآیند محوری در تولید نیز گفت: پرداخت تسهیلات به تدریج از کسب و کارهای فرد محور خارج شده و به سمت کسب و کارهای بازار و تولید محور حرکت می‌کند.

کریمی آذر اضافه کرد: بر این اساس پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی عضو خوشه‌ها و شبکه‌های کسب و کار و زنجیره‌های تولید در اولویت کار صندوق قرار دارد و در راستای تحقق آن تفاهم‌نامه‌هایی را نیز در این راستا با دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای شناسایی پشتیبانان، کارآفرینان و تولیدکنندگان جهت حمایت از اشتغال و تولیدات داخلی منعقد نموده است. 

به گزارش ایرنا، بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی مهاباد واقع در بلوار "شهید محمد امین احمدی" به نام بازارچه اصغری بهمن ماه گذشته به دلایل نامعلومی دچار آتش سوزی شد.

در این حادثه حدود ۶۰ باب مغازه راسته قدیم این بازارچه که به طور عمده شامل مغازه های لوازم خانگی، پوشاک، مواد آرایشی و بهداشتی و چینی آلات بود، در آتش سوخت و حدود ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت برجا گذاشت.

تاکنون مبلغ ۹ میلیارد ریال تعهدات بیمه عامل در قبال خسارت ناشی از آتش سوزی در کمتر از یک ماه به مالکان و مستاجران این بازارچه نیز پرداخت شده است.

از طرف استانداری آذربایجان غربی نیز ۴۰ میلیارد ریال از محل صندوق خیران برای جبران بخش دیگری از خسارت وارد بر کسبه در نظر گرفته شده است.

این بازارچه دارای ۲ راسته قدیم و جدید است که با بیش از ۵۰۰ باب مغازه از بازارچه های مهم غرب کشور محسوب شده و انواع وسایل خانگی، صوتی تصویری و پوشاک به ویژه خارجی در آن عرضه می شود.

مهاباد با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و از شهرهای مهم گردشگرپذیر این استان محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =