۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84283572
۰ نفر

برچسب‌ها

واکسیناسیون سالمندان مقیم مراکز بهزیستی خراسان رضوی پایان یافت

مشهد- ایرنا- سرپرست اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون سالمندان مقیم و مراقبان آنها در مراکز زیرپوشش بهزیستی استان پایان یافت.

مسعود فیروزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تفاهم انجام شده میان سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، واکسیناسیون سالمندان زیرپوشش و مقیم مراکز بهزیستی کشور آغاز شده است که استان خراسان رضوی نیز از اواخر بهمن ماه این روند را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در مجموع ۲ هزار و ۱۷۵ دوز واکسن ویژه سالمندان به استان خراسان رضوی اختصاص یافت که هزار و ۵۵۰ دوز به هزار و ۴۳ سالمند و ۵۰۷ مراقب سالمندان مقیم در ۳۹ مرکز تحت نظارت تزریق شد.

سرپرست اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: از مجموع ۲ هزار سالمند مقیم در مراکز، هزار و ۴۳ نفر واکسن زدند و بقیه یا از نظر جسمی مشمول تزریق واکسن نمی‌شدند و یا رضایت برای واکسیناسیون نداشته‌اند.

فیروزی افزود: این واکسیناسیون با اولویت سالمندان، بیماران روانی مزمن، معلولان ذهنی و معلولان جسمی مقیم این مراکز انجام می‌شود و همراه آنان کارکنان این مراکز نیز واکسینه می‌شوند که با توجه به پایان واکسیناسیون سالمندان هم اکنون وارد مرحله واکسیناسیون بیماران روانی مزمن می‌شویم.

وی ادامه داد: هم اکنون ۶ هزار نفر در مراکز نگهداری سالمندان، بیماران روانی و معلولان ذهنی و جسمی استان خراسان رضوی مقیم هستند.

بیش از ۱۱۷ هزار نفر در خراسان رضوی دارای معلولیت هستند و در بهزیستی این استان پرونده دارند.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۱ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۳ هزار و ۱۶۰ تن رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =