نحوه بازگشایی خوابگاه دانشگاه‌های امیرکبیر و علم و صنعت اعلام شد

تهران- ایرنا- دانشگاه‌های امیرکبیر و علم و صنعت در اطلاعیه‌ های جداگانه اعلام کردند: خوابگاه‌های این دانشگاه ها از فردا - دوشنبه - بازگشایی می‌شوند و دانشجویان حتما باید پیش از ورود به خوابگاه از مرکز بهداشت دانشگاه برگ تاییدیه سلامت دریافت کنند.

براساس اطلاعیه امروز - یکشنبه - دانشگاه امیرکبیر، تمامی خوابگاه‌های این دانشگاه از فردا ۱۶ فروردین ساعت هشت صبح بازگشایی می‌شوند.

دانشگاه امیرکبیر در این اطلاعیه تاکید کرد که با توجه به لزوم صیانت از خوابگاه ها در برابر مخاطرات کرونا، دانشجویان حتما باید پیش از ورود به خوابگاه از مرکز بهداشت دانشگاه، برگ تاییدیه سلامت دریافت کنند.

بنابر اعلام این دانشگاه، زمان ورود دانشجویان به خوابگاه‌ها باید حتما در روزهای کاری از ساعت هشت صبح تا ۱۵ است و خارج از این زمان به هیچ وجه امکان پذیرش دانشجو در خوابگاه وجود ندارد.

 همچنین، بنا بر اعلام اداره امور خوابگاه‌های دانشگاه امیرکبیر، این خوابگاه‌ها در دوران تعطیلات، سم‌پاشی عمومی شده‌اند.

خوابگاه‌های این دانشگاه از تاریخ ۲۴ اسفند سال ۹۹ تعطیل شدند و زمان بازگشایی مجدد از سوی دانشگاه، ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شد.

نحوه بازگشایی خوابگاه دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت ضمن اعلام این که از فردا خوابگاه ها بازگشایی می شوند، شرایط حضور دانشجویان را برای استقرار در خوابگاه تشریح کرد.

این  دانشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد خوابگاه‌ها از فردا ۱۵ فروردین ماه ساعت هشت صبح بازگشایی می شوند.

براساس اطلاعیه این دانشگاه، آن گروه از دانشجویانی که با اسکان آنها در پیشخوان خدمت سامانه گلستان موافقت شده با رعایت نکات زیر می‌توانند از فردا به خوابگاه‌های جانمایی شده خود مراجعه کنند که این نکات به شرح زیر است: ارائه گواهی سلامت (تأییدیه پزشک با درج مهر) به تاریخ روز جهت ورود به خوابگاه الزامی است.

همچنین توصیه شده است که دانشجویان تا حد امکان به صورت تدریجی و طی روزهای هفته به خوابگاه‌ها مراجعه کنند.

براساس اعلام دانشگاه علم و صنعت امکان أخذ گواهی سلامت از پزشک مستقر در اداره بهداشت و درمان دانشگاه صرفاً در روزهای اداری از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ و ۳۰ فراهم است.

این دانشگاه یادآور شد: طبق هماهنگی به عمل آمده با نیروهای حفاظت فیزیکی مستقر در خوابگاه‌ها، از حضور دانشجویانی که با اسکان آنها در پیشخوان خدمت سامانه گلستان موافقت نشده است و دانشجویان فاقد گواهی سلامت جلوگیری به عمل می‌آید و امکان اسکان آنها به هر صورتی (ساعتی، موقت و …) امکان پذیر نیست.

در این اطلاعیه تاکید شده است: دانشجویان که ساکن مناطق قرمز اعلامی ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند از مراجعه به خوابگاه‌ها جدا خودداری کنند و قبل از عزیمت به تهران با واحد اسکان مدیریت امور خوابگاه‌ها به صورت تلفنی هماهنگی لازم را به عمل آورند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =