سامانه جامع پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در جنوب شرق راه‌اندازی می‌شود

زاهدان- ایرنا- معاون رسانه، آموزش و فرهنگ‌سازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان گفت: این ستاد در قالب طرحی ابتکاری و با همکاری سایر نهادها و رسانه های رسمی سامانه‌ای جامع با محوریت شعار سال به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در حوزه جنوب‌شرق کشور راه‌اندازی می‌کند.

سیدمجتبی طباطبایی‌زاده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این طرح قرار است تا پس از راه‌اندازی سامانه تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تمامی افرادی که در حوزه تولید و اشتغال‌زایی فعالیت داشته و در راستای اجرای امور خود نیازمند پشتیبانی و رفع موانع هستند نام‌نویسی کرده و پس از بارگذاری مستندات مورد نیاز در سامانه کدرهگیری خود را دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه با اتمام مراحل نام‌نویسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر پس از مشورت و گفت‌وگو با کارشناسان خبره در هر بخش موارد مطرح شده در خوداظهاری افراد را بررسی کرده و نسبت به برطرف کردن موانع تولید و حمایت و پشتیبانی از کارآفرینان در حد توان و بضاعت خود و نهادهای همکار گام برمی‌دارد افزود: در گام نخست نشست‌هایی با مدیرکل صداوسیما مرکز سیستان وبلوچستان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، ریاست پارک علم و فناوری و مدیران خبرگزاری های رسمی از جمله ایرنا، مهر، فارس، تسنیم و پایگاه‌های خبری و مطبوعات برگزار و تمام این دستگاه‌ها نیز قول همکاری و حمایت داده‌اند.
معاون رسانه، آموزش و فرهنگ‌سازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان تاکید کرد: در این سامانه قصد داریم تا پل ارتباطی میان تولیدکنندگان، مدیران و متولیان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط باشیم تا ضمن تحقق عملیاتی شعار سال و فرامین رهبرمعظم انقلاب برای رونق تولید، پیشرفت و آبادانی بیش از پیش این استان تلاش کنیم که طبیعتاً در این مسیر همکاری تمام دستگاه‌ها، مدیران، رسانه‌ها و کارشناسان غیرقابل کتمان است.

قوه قضاییه حامی کارآفرینان

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: رسیدگی به امور مربوط به تولیدکنندگان و حمایت از تولید و قشر زحمتکش کارگران جزو اولویت‌های دستگاه قضا است که ریاست قوه‌قضائیه نیز همواره بر آن تاکید داشته‌اند.

مهدی شمس‌آبادی افزود: در استان سیستان وبلوچستان با توجه به اینکه از لحاظ صنعتی و کارخانجات نسبت به سایر استان‌های کشور در وضعیت خوبی قرار نداریم ضرورت دارد تا تولیدکنندگان و کارآفرینان از حمایت‌های ویژه‌تری برخوردار شوند که راه‌اندازی این سامانه ضمن شناسایی بهتر افراد، می‌تواند مسیری موثر و مطمئن برای تحت پوشش قرار دادن آنها باشد.

وی ادامه داد: دادستانی نیز با تمام توان خود آمادگی دارد تا در چارچوب قانون و ضوابط هرگونه مانعی که در این مسیر وجود دارد را از پیش رو بردارد و امیدواریم که بتوانیم با این اقدام، به کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید و در نتیجه افزایش شاخص‌های امنیتی در استان کمک کنیم.

حمایت رسانه ملی از تولیدکنندگان

مدیرکل صداوسیمای مرکز سیستان وبلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: رسانه ملی پیشتر نیز ویژه برنامه‌های متعددی در راستای حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان داشته است و ادامه‌ هم دارد که راه‌اندازی این سامانه نیز قطعاً کمک بیشتری در برنامه‌سازی و حمایت رسانه‌ای از مشاغل نوپا و نیازمند خواهد کرد.

محمود ‌کردستانی افزود: تیم‌های خبر و تولید شبکه هامون نیز این آمادگی را دارند تا کارآفرینانی که حرفه آنان توجیه داشته و می‌توانند برای پیشرفت سیستان و بلوچستان گام بردارند را تحت حمایت رسانه‌ای خود قرار دهد و در راستا معرفی آن‌ها گزارش‌های خبری و مستندهای کوتاه را تولید و در رسانه ملی منتشر کند.

حمایت از ایده‌های خلاق

رییس پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یکی از ماموریت‌های مهم ما در پارک علم وفناوری سیستان و بلوچستان حمایت از ایده‌های خلاق، کارآفرینان گمنام و جوانان صاحب فکر و ایده است که تا حد توان خود در زمینه‌های مشاوره‌ای، حقوقی، مالی و مالیاتی، حسابداری و ارائه تسهیلات و در اختیار گذاشتن مکان استقرار در خدمت این افراد خواهد بود.

محمدنبی شهیکی افزود: در کنار این نوع حمایت‌ها که به صورت دائمی و بسته به نوع ایده و حرفه افراد از آنان می‌شود و راه‌اندازی و پشتیبانی این سامانه را نیز در بستر وب متقبل شده‌ایم که با استفاده از توان شرکت‌های متخصص درون پارک این کار را به سرانجام خواهیم رساند.

وی تصریح کرد: طرح اولیه سامانه از طرف ستاد امر به‌معروف‌ونهی از منکر ارائه شده و این موارد در اختیار شرکت خلاق ما در پارک علم وفناوری قرار داده شده و حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز سامانه آماده رونمایی و بهره‌برداری خواهد بود.

ایرنا آماده حمایت از تولید

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان نیز گفت: پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و عمل به بیانات ایشان بویژه در زمینه تحقق شعار سال وظیفه آحاد جامعه و بویژه مدیران دستگاههای مختلف و رسانه های ارتباط جمعی است که در همین راستا خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز استان سیستان و بلوچستان با سرلوحه قرار دادن شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها آماده همکاری و حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان است.

وی افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی همواره از رونق تولید در کشور و رسیدن به خودکفایی حمایت کرده و در این زمینه انتشار گزارش ها، میزگردها و اخبار متعدد در سایت ها و فضای مجازی ایرنا نشان دهنده این نوع حمایت ها است.

به گفته طباطبایی‌زاده معاون رسانه، آموزش و فرهنگ‌سازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان؛ در این طرح رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها جزو پایه‌های اصلی تحقق و اجرا محسوب می‌شوند که تاکنون مدیران خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی(ایرنا)، مهر، تسنیم، فارس، پایگاه خبری عصرهامون، تحلیل بازار و... نیز آمادگی و حمایت خود را اعلام کرده‌اند که در سامانه نیز محلی برای اعلام آمادگی سایر رسانه‌ها تعبیه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =