ایجاد نشاط در جامعه موجب افزایش مشارکت انتخاباتی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ایجاد نشاط و امید در جامعه زمینه مشارکت حداکثری مردم را برای انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا احمد حسین فتایی روز یکشنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان ضمن تقدیر از عملکرد ایرنا در سال گذشته و انعکاس اخبار فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر افزود: ایجاد امید و نشاط اجتماعی مهم‌ترین وظیفه‌ رسانه‌های استان در ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۰ است که زمینه‌ساز افزایش مشارکت مردمی در انتخابات پیش رو خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم تبیین و انعکاس خدمات دولت در ماه‌های پایانی خدمت گذاری به مردم گفت: دولت‌ها هیچ‌گاه جدا از نظام نبوده اند و خدمات آن‌ها به مردم، خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هرگونه سیاه نمایی و تخریب، وحدت و همدلی مردمی را خدشه‌دار می‌کند. 

وی افزود: موضوع دیگری که باید در اولویت فعالیت‌های رسانه‌ای استان قرار گیرد، اوج‌گیری موج سوم و حتی چهارم کرونا در آینده است که استان را در شرایط سختی قرار خواهد داد و لازم است عموم مردم ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به اجرای دقیق محدودیت‌های ابلاغی ستادهای ملی و استانی مدیریت کرونا، اهتمام ویژه داشته باشند.

فتایی با اشاره به سفر دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به لرستان طی هفته آینده گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف این سفر، بررسی تحقق شعار سال در استان است که در قالب شورای فرهنگ عمومی صورت خواهد پذیرفت.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان نیز در ادامه گفت: رسانه‌های استان باید همانند یک پل ارتباطی میان مردم و مسئولین، دیدگاه‌های هر ۲ طرف را به‌ درستی و بدون هرگونه قضاوت، تحلیل و منتشر کنند تا زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم شود.

محمد علیدوستی افزود: آسیب‌شناسی خدمات شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌عنوان مجلس‌های محلی یکی از مهم‌ترین وظایف رسانه‌های استانی است که می‌تواند موجب بهبود فعالیت‌های این نهاد در دوره‌ جدید باشد.

وی ادامه داد: در این راستا خبرگزاری ایرنا لرستان طی ماه‌های منتهی به انتخابات، میزگردهای تحلیلی را برگزار خواهد کرد که در آن نظرات و دیدگاه‌ جریانات مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان مطرح و بدون کم‌وکاست منتشر خواهد شد تا اقشار جامعه بتوانند از نظرات کارشناسان در راستای انتخاب درست بهره‌برداری کنند.

 انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =