مبتلایان کرونای انگلیسی در هشترود به ۶۷ نفر رسید

مراغه - ایرنا - فرماندار و رئیس ستاد مقابله با کرونای هشترود گفت: تعداد مبتلایان کرونای انگلیسی در این شهرستان بار دیگر افزایش یافت و به ۶۷ نفر رسید.

امین امینیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۰ نفر مرد و ۳۷ نفر زن هستند، افزود: از اول سال تاکنون نتیجه آزمایش کرونای ۱۰۳ نفر از طریق «پی سی آر» و «تست سریع» مثبت اعلام شده است.

وی تعداد کل مبتلایان را هزار و ۶۱۲ نفر به صورت قطعی و بر اساس «سی تی اسکن» اعلام کرد و بیان کرد: تعداد کل فوتی‌ها ۴۸ نفر و  تعداد بستری‌های ۱۵ نفر در بخش عادی کرونایی است.

امینیان وضعیت شهرستان را قرمز اعلام و بیان کرد: در طول یک هفته گذشته ۳۵۲ مورد آزمایش «پی سی آر» و ۷۶ مورد «رپید تست» از ساکنان این شهرستان اخذ شده است.

تاکنون ۱۰۵دز واکسن کرونا به هشترو اختصاص یافته است

فرماندار هشترود با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۵ دُز واکسن کرونا به شهرستان تخصیص یافته، بیان کرد: واکسن کرونا بر اساس اولویت به گروه‌های پرخطر از جمله کادر بهداشت و درمان و غیره تزریق می‌شود. 

امینیان روستاهای پرخطر کرونایی در هشترود را  روستای «علی‌آباد علیا» با ۱۰ مورد مثبت، روستای «دیزج علیقلی بیگ» با ۴۰ مورد مثبت، روستای «دامناب» با ۱۰ مورد و روستای «سراسکند سفلی» با ۱۱ مورد اعلام کرد و گفت: نکته قابل توجه اینکه در روستای «دیزج علیقلی بیگ» ۱۹ نفر از مبتلایان از میان ساکنان و ۲۱ مورد میهمان هستند.

وی از جریمه کرونایی ۷۳ خودرو با پلاک غیربومی طی چند روز گذشته نیز خبر داد و اظهار داشت: از امروز، یکشنبه جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای غیربومی و ۲۰۰ هزار تومان هم برای تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۲ تا سه بامداد اعمال می‌شود.

به گزارش ایرنا سرازیر شدن مسافران نوروزی به آذربایجان‌شرقی به دلیل تعداد زیاد شهرهای آبی و زرد این استان طی نخست سال، وضعیت به نسبت پایدار شیوع ویروس کرونای را طی هفته دوم به بعد در این خطه تغییر داد و افزایش آمار مبتلایان و فوتی کرونا در آذربایجان‌شرقی به عنوان نتیجه سفرهای نوروزی، ستاد استانی مقابله با کرونای آذربایجان‌شرقی را ناگزیر از اتخاذ تدابیر لازم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =