پیش‌بینی عضویت یک میلیون کاربر در شبکه اجتماعی کشاورزی در سال ۱۴۰۰

تهران - ایرنا - دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی گفت: برآورد می‌شود در سال ۱۴۰۰ تعداد کاربران شبکه اجتماعی کشاورزی «تاک» به یک میلیون نفر افزایش پیدا کند.

به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «حسین فرازمند» با بیان اینکه طی مدت ۶ ماه گذشته ۵۰ هزار نفر عضو «تاک» شده اند و از خدمات آن بهره می برند، افزود: به طور روزانه یک هزار کاربر به شبکه «تاک» اضافه می شود، اما هدفگذاری ما این است که چهار میلیون بهره بردار و خانواده هایشان را در این شبکه پوشش دهیم.

 دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی با اشاره به این که شبکه اجتماعی کشاورزی «تاک» به عنوان پلتفرم کشاورزی دیجیتال کشور و با هدف برقراری ارتباط راحت میان تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و فروشندگان محصولات و ارائه دهندگان خدمات کشاورزی راه اندازی شده است، گفت: این شبکه اجتماعی از دو بخش خدمات الکترونیکی تخصصی کشاورزی (ویترین) و پیام رسان تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: در بخش ویترین، تلاش کرده ایم همه ظرفیت هایی که در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده مانند بازارگاه، خدمات تخصصی مورد نیاز بهره برداران از مرحله قبل کاشت تا بعد از برداشت و بازار کشاورزی را روی این شبکه اجتماعی کشاورزی بیاوریم.

مجری راه اندازی شبکه اجتماعی کشاورزی،  بازار کشاورزی، تابلوی قیمت روزانه عمده محصولات کشاورزی، بازار فروش خرده ویژه اصناف در سطح تهران، بازار فروش محصولات زنان روستایی و عشایری، ارائه خدمات مالی تخصصی بانک کشاورزی و خدمات مالی با سایر کارت های بانکی، اخبار هواشناسی کشاورزی و هواشناسی عمومی بر اساس نقطه استقرار کاربر را از جمله خدمات اصلی در ویترین شبکه اجتماعی کشاورزی «تاک» برشمرد.

وی ادامه داد: ارائه خدمات تخصصی مانند سیستم اعلان مخاطرات و توصیه های کشاورزی، مکان یابی خدمات کشاورزی همچون کلینیک های کشاورزی و مراکز فروش نهاده های ارگانیک، استعلام محصولات و نهاده های کشاورزی، شبکه آموزش مجازی کشاورزی، پخش زنده برنامه های کشاورزی و بخش سفر و گردشگری را از دیگر خدمات ویترین شبکه تاک نام برد. در بخش شبکه آموزش مجازی کشاورزی بیش از ۱۰۰ اتاق وبینار راه اندازی شده است و به طور متوسط روزانه حدود ۵۰۰۰ کاربر به صورت رایگان از خدمات آموزشی استفاده می کنند.

فرازمند اظهار داشت: طبق آخرین گزارش ها، تاکنون حدود بیش از ۲۰۰۰ کانال و ۳۰۰۰ گروه در حوزه کشاورزی در بخش پیام رسان تاک توسط مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و سایر کاربران تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا،  شبکه  اجتماعی کشاورزی «تاک»   در سال ۹۹  با هدف استمرار ارتباط مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با کشاورزان ایجاد شد و مقرر گردید در این شبکه سیستم پاسخگویی آنلاین برای حضور دو هزار عضو هیات علمی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با هدف پاسخگویی به کشاورزان ایجاد شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =